Bydgoszcz Niekonwencjonalnie - Wojskowa historia Bydgoszczy

2021-08-22 12:00
Pomnik Walki i Męczeństwa
Pomnik Walki i Męczeństwa

Podczas kolejnego spaceru Bydgoszcz Niekonwencjonalnie odkrywać będziemy wspólnie historię wojskowości w Bydgoszczy. Na spacerze dowiecie się gdzie znajdowały się pierwsze koszary wojsk pruskich w mieście, jak (i gdzie) rozwijały się inne jednostki na terenie Bydgoszczy oraz co miasto zyskało dzięki obecności garnizonów.
Spacer poprowadzi ekspert w dziedzini bydgoskiej wojskowości - Krzysztof Drozdowski. Autor m.in. "Bydgoska architektura militarna w latach 1772-1945",  "Bydgoszcz wita Armię : wizyta marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza w Bydgoszczy" i "Graudenz 1945 : ostatnie tchnienie ".
Start: 10.00 / Stary Rynek / Pomnik Walk i Męczeństwa
Wstęp: Udział w wydarzeniu jest darmowy
Projekt współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl