Bydgoszcz Niekonwencjonalnie - Przemysłowa Bydgoszcz

2021-08-29 12:00
Pomnik Walki i Męczeństwa
Pomnik Walki i Męczeństwa

Bydgoszcz od zawsze rozwijała się dzięki przedsiębiorczości mieszkańców. Od czasów średniowiecznych mieszkańcy zarabiali dzięki handlowi i produkcji różnego rodzaju dóbr materialnych. Z biegiem lat brzegi Brdy obrosły zakładami produkcyjnymi. Futra, pilniki, stocznie, wyroby drewniane i wiele innych potrzebnych przedmiotów była wytwarzana na terenie dzisiejszego centrum miasta. Przedsiębiorczość zapewniała ludziom pracę, a co za tym idzie pieniądze na rozwój miasta. O przemysłowej historii miasta opowiemy Wam w niedzielę 29.08. Zapraszamy!
Waszym przewodnikiem po tym zapomnianym świecie będzie Bartosz Masiełajć. Długoletni przewodnik po Bydgoszczy i regionie.
Start: 10.00 / Stary Rynek Pomnik Walk i Męczeństwa
Bilety: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny / nie wymagamy zapisów
Zadanie współfinansowane z budżetu Urzędu Miasta Bydgoszcz.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl