Kultura ProNatura - zapraszamy do Starego Fordonu

Synagoga w Starym Fordonie
Synagoga w Starym Fordonie

Informacje od Organizatora:
W niedzielę 8 sierpnia, w samo południe spotkamy się na przy Synagodze w Starym Fordonie (ul. Przy Bożnicy). Towarzyszyć nam będzie Dziecięca Orkiestra Recyklingowa prowadzona przez Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusistę. Pod jego czujnym okiem dzieci samodzielnie stworzyły instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Powstały z kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader. I to właśnie na nich zagrają podczas koncertu.
W programie także mini-wykład historyczny, zwiedzanie Fabryki “VauPe” oraz konkursy dla dzieci z nagrodami. Będzie można zobaczyć "Jelonka" - historyczną śmieciarkę z lat 70. Długo nieużywany pojazd marki Jelcz został odrestaurowany przez firmę ProNatura, która zdecydowała się przywrócić ją do życia pokazując jednocześnie sens działań recyklingowych. Poznamy też historię tego zabytkowego obiektu. Będzie można zrobić sobie przy niej zdjęcie. Tym samym połączymy świetną zabawę z edukacją ekologiczną dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Będziemy także rozdawać Wam nasiona a także zapraszać na zajęcia z tworzenia przedmiotów z odzysku...
Plan godzinowy wygląda mniej więcej tak
godz. 12.00 – 12.20 - koncert perkusyjny oraz warsztaty z robienia instrumentów ze śmieci
godz. 12.20-12.30 - konkursy dla dzieci