Elektryczne Owce - larp autorstwa Bartka Zioło

2021-08-26 20:00
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Elektryczne Owce to larp utrzymany w lekkiej konwencji science-fiction dla 8-10 pełnoletnich uczestników. Całość gry trwa około 3-4 godziny. Świat przedstawiony nie różni się niczym od rzeczywistości, poza jednym szczegółem - została w nim opracowana została możliwość tworzenia androidów, nieodróżnialnych gołym okiem od ludzi. Akcja Elektrycznych Owiec odbywa się wyłącznie w jednej z fabryk, gdzie roboty przygotowywane są do pracy w społeczeństwie. To gra o emocjach, człowieczeństwie, a przede wszystkim - interpretacji. Główny nacisk kładziony jest w niej na adaptację wydarzeń przez samych uczestników, dzięki czemu przeżycia i efekty mogą różnić się w zależności od grupy, która bierze w niej udział. Larp nie stawia na pełną symulację, pozwalając sobie na wiele skrótów - także pod względem wizualnym. Do jego przeprowadzenia potrzebne będzie jedynie niewielkie pomieszczenie (takie, w którym swobodnie przemieszczać będą mogli się wszyscy uczestnicy) oraz kilka elementów, opisanych w dalszej części dokumentu.
Gra realizowana w ramach projektu
"Larperiada - cykl spotkań z kulturą przeżywania; reaktywacja' sfinansowanego z budżetu Miasta Bydgoszczy.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl