logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

5 Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka

2021-08-26 10:00
2021-08-29 17:00
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Dla dzieci

Informacje od Organizatora:
26 sierpnia rozpoczyna się 5. edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Największy w regionie festiwal sztuki i kultury dla dzieci przygotował na swój mały jubileusz bogaty program. W Bydgoszczy wystąpią artyści z różnych zakątków świata. Będą teatry, warsztaty i pokazy plenerowe. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w Teatrze Polskim, kinie Pomorzanin i na Starym Rynku, a w Parku Kochanowskiego stanie miasteczko festiwalowe z mnóstwem atrakcji.
W ten sposób przeniesiemy się do magicznego świata Pozytywki. Na kilka dni miastem zawładnie dziecięca wyobraźnia. Festiwalowe wydarzenia skierowane będą zarówno do dzieci nieco starszych, jak i maluszków, czyli „NajNajów” - dzieci do 3 roku życia. Dla nich przygotowane zostało specjalne pasmo programowe.
Poprzednie edycje Pozytywki ugruntowały jej markę, jako jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych dla dzieci. Festiwal ma też swoją misję: chcemy rozwijać kreatywność młodych ludzi z poprzez kontakt z kulturą.
Twórczynią Pozytywki jest bydgoszczanka Aneta Pytlak. Festiwal narodził się z wewnętrznej potrzeby. Gdy została mamą małej Ritki, zaczęła szukać wydarzeń rozwijających wrażliwość dziecka. Zauważyła, że ich brakuje i postanowiła sama stworzyć pełną kultury przestrzeń dla dzieci i rodziców. Wierzymy bowiem, że wspólne przeżywanie sztuki zbliża rodziców z dziećmi. Nic nie daje takiej bliskości jak dzielona z kimś radość. Dlatego to, co robimy jest skierowane również do rodziców, dziadków i babć. Wiemy, że Sztuka nie zna pojęcia wieku. Udział w przedstawieniu teatru lalkowego, koncercie familijnym czy warsztatach kreatywnych jest też ciekawą alternatywą dla świata cyfrowego.
5 Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 26 - 29 sierpnia 2021. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Pozytywka.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl