Tematyczne Spacery Historyczne

„Bydgoszcz wojskiem stoi”
10 lipca 2021 r., godz. 12.00
początek: Gmach główny Muzeum, ul. Gdańska 4
Uczestnicy w trakcie spaceru dowiedzą się, gdzie stały wojskowe budynki, po których zostały jedynie wspomnienia i archiwalne fotografie, dlaczego wielkie wojskowe magazyny musiały spłonąć, czy też to w których koszarach do dziś najprawdopodobniej leżą ofiary powojennych zbrodni. Spacer poprowadzi Krzysztof Drozdowski, regionalista i pasjonat historii, autor wielu publikacji popularyzujących historię.
„Szpiedzy i agenci w dawnej Bydgoszczy”
24 lipca oraz 28 sierpnia 2021 r., godz. 12.00
początek: Gmach główny Muzeum, ul. Gdańska 4
Uczestnicy poznają barwne postaci (m. in. majora Jana Żychonia) bydgoskiej jednostki wywiadowczej… Spacer poprowadzi Krzysztof Drozdowski, regionalista i pasjonat historii, autor wielu publikacji popularyzujących historię.
„Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy”
31 lipca 2021 r., godz. 12.00
początek: Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2
Podczas spaceru, który poprowadzi Józef Łoś, archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, będziemy odkrywać najstarsze Stare Miasto.
„Szlakiem bydgoskiego browarnictwa”
7 sierpnia 2021 r., godz. 12.00
początek: Gmach główny Muzeum, ul. Gdańska 4
Uczestnicy odszukają ostatnie pozostałe ślady po dawnych browarnikach oraz poznają historię produkcji napoju. Spacer poprowadzi Krzysztof Drozdowski, regionalista i pasjonat historii, autor wielu publikacji popularyzujących historię.
„Kolejowa Bydgoszcz”
21 sierpnia 2021 r., godz. 12.00
początek: Gmach główny Muzeum, ul. Gdańska 4
Uczestnicy poznają historię rozwijających się dróg żelaznych w regionie i odwiedzą miejsca zwykle niedostępne oraz dowiedzą się, jak ważną postacią dla Bydgoszczy był Albert von Maybach. Spacer poprowadzi Krzysztof Drozdowski, regionalista i pasjonat historii, autor wielu publikacji popularyzujących historię.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl