logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Piosenki o miłości i wędrowaniu - Sławomir Zygmunt

2021-08-27 18:00
2021-08-27 19:00
Światłownia
Koncert
Światłownia

Sławomir Zygmunt – muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Wielokrotnie występował w telewizji, nagrywał dla radia. Autor dziesięciu solowych płyt CD z piosenkami. Jego utwory znalazły się także na jedenastu składankowych płytach. Autor książek: „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. ze Zdzisławem Beksińskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Krauze) oraz powieści „Anna oraz inne klubowe opowiastki”, której akcja rozgrywa się w klubie Hybrydy. Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych (m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej”). Warszawiak rodem z Czerniakowa. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
W programie koncertu: utwory Edwarda Stachury, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (w związku z Rokiem Baczyńskiego), Juliana Tuwima oraz piosenki autorskie. Nie zabraknie legendarnej już „Białej lokomotywy” czy „Ballady o Kazimierzu Dolnym”. Artysta na pewno zaśpiewa też coś ze swojej nowej płyty „Wódeczko, wódeczko”. Całość utrzymana w balladowo/folkowym klimacie.
Piosenki Sławka Zygmunta mają oryginalny, liryczny, czasem zadziorny i uwodzicielski styl. Skutecznie wymykają się szablonom i schematom. To muzyka pełna ciepła, ale nie rozleniwiającego ciepełka, chwytliwa, ale daleka od schematyzmu. Występując przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej Sławomir Zygmunt tworzy niepowtarzalny klimat, który sprawia, że – parafrazując tytuł jednego z utworów – „tych piosenek nie chce się przestać słuchać”.
Wejściówka w przedsprzedaży 30 zł w Światłowni lub na zrzutka.pl.
www.youtube.com/watch

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl