Przeźrocza - Landschaft - Kino na suficie

2021-07-30 23:00
Landschaft
Landschaft

Przeźrocza Festiwal Filmowy razem z kawiarnią Landschaft powracają do kultowego projektu filmowego Landschaftu: "Kino na suficie"!
W ostatni piątkowy wieczór lipca widzowie leżący na materacach w kawiarni będą mogli obejrzeć na suficie legendarne dzieło Davida Lyncha "Dzikość serca". W rolach głównych Nicholas Cage oraz Laura Dern.
Wstęp darmowy. Ilość miejsc ograniczona. Po pokazie afterparty w pobliskim klubie "Zakład?" poprowadzą DJ Kenji i DJ Lesu.
start filmu: 21:00 Landschaft
wstęp darmowy. Ilość miejsc ograniczona.
start afterparty: 22:30 Zakład
OPIS FILMU:
"Dzikość serca" reż. David Lynch
film fabularny, USA, 125 min
Północna Karolina. Sailor Ripley po dwóch latach spędzonych w więzieniu wychodzi na wolność. Natychmiast spotyka się z Lulą Pace Fortune, swą ukochaną dziewczyną. Razem wyruszają do Kalifornii. „Dzikość serca” Davida Lyncha, niekonwencjonalna ekranizacja popularnej powieści Barry'ego Gifforda, to efektowne połączenie melodramatu, thrillera i filmu drogi, a wszystko to – od początku do końca – konsekwentnie utrzymane w pastiszowej poetyce. Fabuła rodem z mydlanej opery podana w histerycznym sosie. Dla jednych wybryk reżysera, lubującego się w łamaniu konwencji, dla innych – przełom w dziejach kina. Canneńska Złota Palma (1990), wręczana wśród braw i gwizdów.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl