logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Rok i Zuzanna Mulec

2021-07-17 18:00
2021-07-17 20:00
Światłownia
Koncert
Światłownia

Rok Mulec
Pochodzę ze Słowenii, ale od pięciu lat mieszkam w Polsce i pracuję na Niewidzialnej Wystawie w Warszawie. Interesuję się jazzem, motoryzacją i teatrem radiowym. Muzyką zajmuję się od dziecka: przez cztery lata uczyłem się gry na fortepianie w szkole muzycznej, a tajniki gry na gitarze, akordeonie i harmonijce ustnej opanowałem prawie samodzielnie. Poza tym od małego śpiewałem w chórach: najpierw w szkole, potem w parafii, aż wreszcie w znanym słoweńskim zespole wokalnym Bee Geesus, z którym uczestniczyliśmy w bitwie chórów w austriackiej telewizji ORF i śpiewaliśmy razem ze słynnymi słoweńskimi piosenkarzami, takimi jak Oto Pestner i Aleksander Mežek. Grałem również na gitarze w zespole uwielbieniowym Skromni Band. Często uczestniczyliśmy w oprawie mszy świętych i adoracji, a w roku 2015 nagraliśmy płytę. Lubię grać bluesa, rock’n’roll, country i pop. Moja pasja to akompaniowanie, ponieważ uwielbiam szukać takich harmonii, żeby jak najlepiej dopasować akompaniament do wykonawcy. A kiedy akompaniuję Zuzi, wtedy jestem najszczęśliwszym mężem na świecie.
Zuzanna Mulec
Jestem wielką pasjonatką języków obcych: znam język angielski, niemiecki oraz słoweński, a od niedawna uczę się też języka holenderskiego. Muzyka jest dla mnie odskocznią od pracy oraz okazją do podróży i poznawania nowych ludzi. Nie ograniczam się do jednego gatunku muzycznego: często wykonuję piosenkę literacką, jak i bardziej wyszukane utwory popularne, czasem sięgam też do tradycji ludowych. Występowałam na wielu konkursach piosenki, gdzie często zbierałam nagrody. Miałam też okazję zaśpiewać u boku czołowych polskich artystów, takich jak Irena Santor, Grzegorz Markowski, czy Grzegorz Turnau. Występowałam także na międzynarodowych wydarzeniach w Turcji i Hiszpanii. Od niedawna gram też na cajonie, co otwiera przede mną nowe możliwości.
www.youtube.com/watch
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl