Ludzie i ich pasje

Drzwi otwarte
sobota w godz. 11.00-17.00
niedziela w godz. 10.00-14.00
W trakcie drzwi otwartych:
„Człowiek, rzemiosło, miasto” – wystawa i prezentacja: zawody bydgoskie w obiektywie aparatu i kamery.
Wystawa najciekawszych kostiumów z kolekcji Grupy Czarny Karzeł.
Multimedialna prezentacja dotychczasowych miejskich działań artystycznych w Pomorzaninie, budynku Dworca Towarowego, w Galerii Stan Użytku i śródmiejskich kamienicach: reportaże, wywiady, fragmenty występów, dokumenty, teledyski.
Wstęp wolny.
Wydarzenia:
OPROWADZANIE PO KINIE
sobota, godz.  11.00 i 16.00
niedziela godz. 12.00
Pomorzanin się zmienia i nowocześnieje, ale wciąż jeszcze są miejsca nienaruszone remontem. W ramach wycieczki pokażemy zakamarki balkonu, kabinę projekcyjną oraz widok z dachu.
Czas trwania: ok. 60 minut
Obowiązują wejściówki dostępne na stronie www.kinopomorzanin.pl/kalendarz
LUDZIE Z PASJĄ – SPOTKANIE
sobota, godz. 13.00
Bydgoszczanie najróżniejszych zawodów: szewc, pszczelarz, introligator, kiniarz, piekarz, performer, filmowiec, osobowość telewizyjna. Wszystkich łączy jedno: pasja do tego, co robią. Kilku z nich zaprosiliśmy na otwarte spotkanie w Kinie Pomorzanin, podczas którego dowiemy się, co ich napędza i motywuje do działania. Swój udział potwierdzili m.in. członkowie grupy Czarnego Karła oraz Paula Rakowska z programu Down the Road.
Czas trwania: ok. 60 minut. Wstęp wolny
CZARNY KARZEŁ FILMOWO
sobota, godz. 12.00 i 15.00
niedziela, godz. 11.00 i 13.00
Godzinny zestaw filmów i klipów Grupy Czarny Karzeł, powstałych w budynku Pomorzanina oraz w hali Dworca Towarowego przy Rycerskiej, m.in. Mistrz i Róża, Antydepresyjna Opera Cristoforo Colombo.
Czas trwania ok. 60 minut. Wstęp wolny
SPACER SZLAKIEM NIEISTNIEJĄCYCH KIN
niedziela, godz. 9:00
Zapraszamy na podróż do przeszłości Bydgoszczy, sięgającej początków kinematografów, które pojawiały się i znikały na miejskiej mapie. Odbędziemy wędrówkę po bydgoskim Śródmieściu w poszukiwaniu śladów życia kinematograficznego w tkance głównego miasta - w budynkach i miejscach zachowanych do dziś ale w nowych funkcjach, ale także w tych fantomowych, znikniętych i przykrytych.
Czas trwania: 1.5-2h
Start: Opera Nova od strony restauracji Maestra (Focha 5).
Obowiązują wejściówki dostępne na stronie www.kinopomorzanin.pl/kalendarz
Uwaga! Z uwagi na niepewne prognozy pogody, rejestracja wymaga podania numeru kontaktowego na wypadek zmian w harmonogramie!
PARTNER GŁÓWNY CYKLU "MIASTO. MIŁOŚĆ. MARZENIA"
Grupa Moderator
PARTNERZY WYDARZEŃ
Szkoła Podstawowa nr 2 w Bydgoszczy | Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy Bydgoski Plastyk | Fundacja Kulturotwórcza Grupa W Działaniu | Fundacja Czarny Karzeł | Galeria Stan Użytku

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl