logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wiesława Stolarczyk - koncert

2021-07-30 18:00
2021-07-30 20:00
Światłownia
Koncert
Światłownia

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Ukończyła średnią szkołę muzyczną na wydziale wokalnym w Łodzi oraz Studium Terapii Uzależnień i Doradztwa Życiowego z Arteterapią. Bohaterka trzech filmów dokumentalnych: „Dotknięcie” – o życiu Maksymiliana Kolbe, dwóch filmów o jej życiu i twórczości. Przez wiele lat współpracowała z teatrem „Zwierciadło”, z „Teatrem króla” w Łodzi. Oba teatry zajmują się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży. Kilka lat pracowała w charakterze instruktora muzycznego w Nowogardzie, w województwie zachodnio-pomorskim, prowadząc dziecięcy zespół wokalny oraz indywidualne zajęcia z emisji głosu. Śpiewała w towarzystwie takich artystów jak: Irena Santor, Krzysztof Cwynar, Eleni, Danuta Rinn. Koncertowała w Polsce i za granicą. Za działalność poza środowiskiem odznaczona złotą odznaką Polskiego Związku Niewidomych oraz odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Śpiewa na ślubach wykonując proste pieśni oraz utwory między innymi: „Ave Maryja” różnych kompozytorów, czy „Panis Angelicus” Cezarego Franka.
Wydała dwie kasety autorskie: „Nie żal mi”, „Zwycięstwo róży”, płyty: „Uczyń wiary cud”, „Obudź w nas miłość” oraz najnowszą: „Śniadanie z aniołem stróżem”.
Lubi czytać gotować, kocha przyrodę i zwierzęta, jest matką córki Igi.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl