logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Miłość-Miasto-Marzenia

2021-06-27 11:00
2021-06-27 14:00
Bydgoszcz, ul. Rycerska 22
Pozostałe

Informacje od Organizatora:
Opowieść druga: Kultura w mieście.
Tam, gdzie nigdy nie szukałeś.
Jak kultura w Bydgoszczy, to Opera, Filharmonia, może teatr lub BWA? Ale tak wśród stalowych szyn? Opuszczone zadaszone, kolejowe perony rozładunkowe? A jednak. Koncerty, wystawy, performance i studio filmowe. Kultura w miejscach, gdzie trudno byłoby się jej spodziewać. Nieformalny dom kultury przy Rycerskiej 20, to przestrzeń, która powstała z inicjatywy i na terenie Moderatora, a potem formowała się i tworzyła samodzielnie oraz niebanalnie. Dzięki artystom z Bydgoszczy i całego świata. Kiedy w 2017 ogłosiliśmy, że Rycerska (o)żyje! to nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że aż tak.
Kilkadziesiąt wydarzeń, które znalazły w tej postindustrialnej przestrzeni pełną miłości atmosferę do tworzenia, zostaną nie tylko w naszej pamięci. Zmaterializowały się tak, jak nasze marzenia.
Na dwa dni otwieramy opustoszały budynek przy ulicy Rycerskiej 22, w którego przestronnych pomieszczeniach zagoszczą projekcje, ekspozycje, wystawy i inne atrakcje. Przybliżymy działania artystyczne, które odbywały się w ostatnich latach w miejskich przestrzeniach, należących do Grupy Moderator.
PROGRAM WYDARZENIA
sobota, 26 czerwca 2021, godz. 17.00-20.00
niedziela, 27 czerwca 2021, godz. 11.00-.14.00
Scenografia Budynku - Elementy scenografii filmowej Grupy Czarny Karzeł
Sztuka Recyklingu w wykonaniu dzieci i młodzieży z Koła Artystycznego Fantasmagorie pod kierunkiem Marleny Zabłockiej – instruktora plastyki i ceramiki, związanej z Galerią Stan Użytku.
Stan Użytku w retrospektywie przekrojowa wystawa działalności galerii STAN UŻYTKU - Tymczasowa Galeria Sztuki Nieużytku w latach 2017-2019, działającej w lokalu użytkowym przy ul. Śniadeckich 4. Inicjatywa była kontynuacją działań rozpoczętych w 2016 r. w ramach projektu OSWOIĆ MIEJSKIE NIEUŻYTKI / BIENNALE NIEUŻYTKÓW autorstwa Martyny Ciszewskiej-Klejnowskiej. Działania galerii skupiały się wokół potrzeb i problemów związanych z opuszczonymi przestrzeniami ”pustostanami” i podejmowały tematykę rewitalizacji społecznej. Organizowane wydarzenia nawiązywały do historii rzemiosła bydgoskiego, architektury, historii i sztuki.
Widok z okna czyli fotograficzny paradokument inspirowany życiem ulicy J.J. Śniadeckich stworzony przez młodych artystów-uczniów bydgoskiego Plastyka. Wystawa jest wnikliwą obserwacją i dokumentacją fotograficzną jednej z bydgoskich ulic, przy której mieściła się niegdyś galeria Stan Użytku.
Cullah „Be Nine to Thrive” – pokaz teledysku, którego plan filmowy stanowiła nieistniejąca hala Dworca Towarowego. Zdjęcia i reżyseria: Mariusz Marecki. Choreografia, kostiumy i wykonanie: studenci kierunku Taniec Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Projekcja innych produkcji muzycznych i filmowych, powstałych w nieistniejącej hali przy ulicy Rycerskiej.
Tylko w sobotę: U ONE,  KROSHI i NATASZA – DJ sets, związani z galerią Stan Użytku, oprawa muzyczna, nawiązująca do industrialnego charakteru i historii obiektu na Rycerskiej 22
ORGANIZATOR
Kino Pomorzanin
PARTNER GŁÓWNY
Grupa Moderator
PARTNERZY WYDARZEŃ
Szkoła Podstawowa nr 2 w Bydgoszczy | Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy Bydgoski Plastyk Fundacja Kulturotwórcza Grupa w Działaniu | Fundacja Czarny Karzeł | Galeria Stan Użytku

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl