logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Adam Bielecki | Prelekcja Szczyt Marzeń - moja droga na K2

2021-06-29 17:00
2021-06-29 19:00
Kinoteatr Adria
Wykład
Kinoteatr Adria

Informacje od Organizatora:
Adam Bielecki ponownie spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy 29 czerwca.
Liczba miejsc jest ograniczona!
Bilety ( 50 zł ) można kupić 16 VI w godzinach 17-19 w Kinoteatrze Adria.
Rezerwacji można dokonać też u Bogna Jurek-Drzewiecka.
Po prelekcji trwającej 120 minut Adam odpowie na Wasze pytania, będzie też czas na zrobienie zdjęcia, zdobycie dedykacji albo zakup książki pt. "Spod zamarzniętych powiek".
Multimedialna prelekcja przedstawiająca w skrócie życiorys wspinaczkowy Adama Bieleckiego i przebieg zimowej wyprawy na K2 wraz z akcją ratunkową na Nanga Parbat. Pokazuje drogę jaką pokonał Adam, by stać się jednym z czołowych himalaistów młodego pokolenia.
Adam Bielecki to himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Absolwent psychologii UJ. Wspina się w górach od 20 lat. Jest liderem kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach.
Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. W marcu 2012 wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Wiosną 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125.
27 stycznia 2018 roku, wspólnie z Denisem Urubką, Jarosławem Botorem i Piotrem Tomala przerwał Zimową Wyprawę na K2 i wziął udział w akcji na Nanga Parbat, która została zorganizowana, by pomóc schodzącym ze szczytu Elizabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Wspinając się wraz z Urubka, w godzinach nocnych sprowadził ją do obozu. Dotarcie do Mickiewicza, z uwagi na ekstremalne warunki pogodowe, nie było możliwe.
(źródło: adambielecki.pl)
Partnerzy wydarzenia:
AM Group Solar Fotowoltaika
Milworld
LEKARZE Mostowa4
Solid Security
Co w Oknie
Popaopa
My ally

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl