SEN NOCY LETNIEJ

Konrad Mielnik - prowadzenie
Fryderyk Chopin (1810 – 1845) – Koncert fortepianowy e-moll
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847) – Sen nocy letniej
Koncert poprowadzi maestro José Maria Florêncio – muzyk ze znaczącą karierą międzynarodową, jedna z czołowych postaci polskiego świata muzycznego, wybitny dyrygent rodem z Brazylii, który od 1985 mieszka na stałe w Polsce. Obecnie jest dyrektorem muzycznym Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracował wiele lat z Filharmonią Pomorską jako stały, gościnny dyrygent, a w latach 2007-2015 pełnił też funkcję szefa dyrygenta Orkiestry Kameralnej FP Capella Bydgostiensis, z którą odniósł wiele sukcesów.
Kamil Pacholec to jedyny Polak, który zagrał w finale XI Konkursu Paderewskiego w 2019 i zajął II miejsce, ponadto otrzymał nagrody: za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego Mozarta, Jerzego Kolanowskiego – za najlepsze wykonanie utworów Chopina, Filharmonii Pomorskiej – za najlepsze wykonanie utworów Paderewskiego oraz dodatkowe nagrody w postaci zaproszeń na koncerty i recitale w Polsce, USA, Brazylii, Kolumbii i na Ukrainie. Od 2019 jest studentem klasy fortepianu Ewy Pobłockiej w Bydgoszczy.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl