logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

"Jestem. Tylko. Ja" - spektakl teatru niebopiekło

2021-06-16 19:00
2021-06-16 21:00
Teatr Polski
Spektakl
Teatr Polski

"Jestem. Tylko. Ja." to spektakl konsekwentnie wpisujący się w problematykę, z którą mierzy się teatr niebopiekło, dotykając kolejnej przestrzeni zła i zadając pytanie o jego źródło. Stanowi opowieść o samotności i pragnieniu bycia dostrzeżonym. Szukaniu przynależności i niemożności jej osiągnięcia. O dumie i odrzuceniu. Obawie przed byciem niekochanym. O tym, do czego zdolny może być człowiek, jeden z nas, w promowaniu siebie. Swoich przekonań, poglądów i opinii.
To spektakl o narcystycznej chęci bycia pierwszym, pragnieniu bycia kimś w społecznej konkurencji i sprawowaniu władzy na własnych warunkach. O funkcjonowaniu poza jakimkolwiek etosem moralnym, a jedynie w ramach własnego, osobiście wykreowanego kodeksu, gdzie narcyzm staje się elementem sumienia, i w którym „mniejsze zło”  oraz swoista ekonomika zła, są nie tylko usprawiedliwieniem, ale eliminują winę i stają się powodem do dumy.
To „opowieść” o tym, że owocem spotkania narcyzmu z ideologią, zderzenia dumy z odrzuceniem jest zło. Okrutne, niewytłumaczalne, niewyobrażalne, wymykające się zdrowemu rozsądkowi.
"Jestem. Tylko. Ja." rodzi pytania.
Czy ideologia, każda, nie nosi w sobie zarodka zła.
Czy dotarliśmy do momentu, w którym zło jest oczywistym narzędziem w ustanawianiu dobra?
Czy istnieje granica, wartość, której człowiek w realizacji swoich pragnień, w wielbieniu siebie, autopromocji, w narcystycznym zrobieniu czegoś wielkiego, czegoś naprawdę wielkiego, nie przekroczy?
Bo jeśli jej nie ma, to co nas czeka?
Pretekstem do powstania spektaklu stała się autentyczna historia, która w lipcu 2011 roku wstrząsnęła światem. Wtedy to Andreas Brevik dokonuje aktu terrorystycznego na norweskiej wyspie Utøya. Zabija 69 nastoletnich uczestników obozu młodzieżówki rządzącej Norweskiej Partii Pracy, jego ideowych przeciwników.
BILETY:
cena: 25 zł
W związku z panującymi obostrzeniami epidemicznymi prosimy o rezerwację biletów pod numerem tel. 501 347 402 lub mailowo stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com. Po złożeniu rezerwacji należy dokonać przelewu na wskazane konto Stowarzyszenia Teatralnego "Juvenkracja" w ciągu 4 dni. Po wyznaczonym terminie rezerwacja ulega unieważnieniu.

______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl