logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

2021-06-01 00:00
2021-06-05 18:00
Kompleks Sportowy Zawisza
Sport
Polecane
Kompleks Sportowy Zawisza

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy - 1-5 czerwca 2021
Zawody zostaną rozegrane na stadionie Zawiszy przy ul. Gdańskiej. Na tym samym obiekcie rozegrane już zostały zawody międzynarodowe wysokiej rangi takie jak Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U23 w 2017 roku oraz Mistrzostwa Świata Juniorów IAAF w 2016 roku.
Mistrzostwa w Bydgoszczy będą siódmą edycją światowych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które po raz pierwszy zostały rozegrane w 2003 roku w holenderskim Assen. Ostatnie mistrzostwa Europy były rozegrane w 2018 roku w Berlinie i wystartowało w nich blisko 600 zawodników, którzy rywalizowali w 182 konkurencjach medalowych. Polska wygrała wówczas klasyfikację medalową zdobywając 61 medali, w tym 26 złotych. Multimedalistami mistrzostw byli Michal Derus (T47), Krzysztof Ciuksza (T36), Michal Kotkowski (T37), Maciej Sochal (F32), Barbara Niewiedzial (T20) i Joanna Mazur/Michał Stawicki (T11).
Siedemdziesiąt osiem osób liczy reprezentacja Polski na paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku czerwca w Bydgoszczy. Będą to największe paralekkoatletyczne mistrzostwa Starego Kontynentu w historii.
W sumie na stadionie Zawiszy rywalizować będzie około siedmiuset zawodników z 41 krajów. Jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji gościć zawodników na zawodach tak wysokiej rangi w Polsce. Będzie to największa impreza w sporcie paraolimpijskim przed igrzyskami w Tokio – mówi Marcel Jarosławski, dyrektor generalny zawodów.
Poprzednie mistrzostwa Europy, które odbyły się trzy lata temu w Berlinie, zostały zdominowane przez Polaków, którzy zdobyli 61 medali w tym aż 26 złotych i wygrali klasyfikację medalową. Liczymy na to, że w tym roku również będziemy mogli cieszyć się z wielu krążków naszych reprezentantów. W naszym przekonaniu mamy bardzo silną kadrę, w której nie brakuje mistrzów i medalistów igrzysk paraolimpijskich – dodaje Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 1-5 czerwca. Impreza jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz miasto Bydgoszcz i Województwo Kujawsko-Pomorskie.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl