Międzynarodowe Forum Perkusyjne - David Friedman i warsztaty dla dzieci

Bydgoszcz, wydarzenie online
Dla dzieci

Streamig na YouTube Emcek
David Friedman – warsztaty dla dzieci połączone z otwartą próbą Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej
David Friedman – na co dzień koncertujący na całym świecie wibrafonista w przeróżnych składach. Natomiast, jako rezydent tegorocznego festiwalu poprowadzi warsztaty dla najmłodszych, którzy ,,czują” rytm.
Dziecięca Orkiestra Recyklingowa
Pod okiem Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusisty została utworzona Dziecięca Orkiestra Recyklingowa złożona z dzieci z perkusyjnego Klubu Salsa (MDK nr 4). Młodzi muzycy samodzielnie stworzyli instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. W ruch poszły kartony, butelki plastikowe, kawałki mebli, kanki na mleko, garnki, pudełka, puszki i wiadra. Z nich powstały bębny, kotły, talerze, konga czy dzwonki i inne instrumenty doskonale imitujące te prawdziwe instrumenty perkusyjne.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl