Spektakl „Proszę słonia!”

Dla dzieci
Spektakl
Opera Nova

Spektakl „Proszę słonia!” to adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna „Proszę słonia”.
Historia opowiada o kilkuletnim chłopcu, Piniu, który jest najmniejszy w swojej klasie. Przysparza to zmartwień jego rodzicom, którzy codziennie podają mu garść witamin po to, żeby urósł. Tabletki, zamiast trafiać do Pinia, znikają w trąbie porcelanowego słonia Dominika. Witaminy na wzrost działają zaskakująco sprawnie, lecz zamiast rosnącego chłopca, rodzice mają w domu słonia, który nie przestaje rosnąć. Witaminy mają jeszcze jeden skutek – słoń Dominik zaczyna mówić i poruszać się! Tak wyjątkowy okaz spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem wszelkich kolekcjonerów oraz niewybrednych złodziei, co prowadzi do różnych zaskakujących przygód.
Sztuka będzie zrealizowana w konwencji teatru lalek. Aktorzy wystąpią także w żywym planie, a jednym z bardziej wyrazistych elementów kostiumów będą charakterystyczne półmaski groteskowe.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+ i ich opiekunów oraz grup przedszkolnych i początkowych klas szkolnych.
Realizatorzy:
Reżyseria i adaptacja: Arkadiusz Klucznik
Scenografia, kostiumy, projekty lalek: Dariusz Panas
Muzyka: Piotr Klimek
Choreografia: Urszula Pietrzak
Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
Teksty piosenek: Dariusz Czajkowski
Asystent reżysera: Adrian Gawlik
Inspicjent: Emilia Malczyk
Premiera:
12 lutego 2021 roku, online – kanał YouTube Teatru Kameralnego w Bydgoszczy: www.youtube.com/c/TeatrKameralnyBdg
29 maja 2021, na żywo – amfiteatr Opery Nova w Bydgoszczy