Czy ten koncert to nie u Was?: Jakub Przyborowski & Jazzted

2021-05-21 21:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK, ilość miejsc ograniczona. Prosimy śledzić aktualną sytuację z pandemią, o ewentualnych zmianach poinformujemy w naszych mediach. Koncert będzie również dostępny online oraz na kanale YT przez tydzień od daty wydarzenia. Z uwagi na transmisję online, prosimy o punktualne przybycie.
Jakub Przyborowski, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu w klasie saksofonu oraz studiów na Akademii Muzycznej Bydgoszczy na specjalności saksofon jazzowy. Dwukrotny stypendysta Miasta Elbląga. Tworzy autorskie projekty m.in. Przybora Band, z którym występował do tej pory podczas takich wydarzeń jak „Mikstury kultury” czy Medyczno-Muzyczne Juwenalia w Bydgoszczy. Jazzted, z którym Jakub Przyborowski wystąpi w KPCK, to nowy projekt, który, poza założycielem, tworzą Sylwester Bujak, Jakub Kreft i Michał Czwichocki. Sam Jakub o projekcie mówi w ten sposób: „W swoich kompozycjach staram się połączyć ze sobą różne stylistyki albo dodawać elementy dzieła muzycznego lub ich schematy z innych gatunków, co w rezultacie jest domeną muzyki Jazz Fusion. Całokształt naturalnie weryfikują słuchacze, dlatego też mam nadzieję, że będzie to dla nich w pewnym stopniu coś nowego i intrygującego, a przede wszystkim oznajmiającego, że muzyka jazzowa to nie tylko kawiarnia i piękne ballady czy szybkie, skomplikowane i wymagające skupienia, zarówno od słuchacza jak i grającego, frazy”. Podczas koncertu w KPCK zaprezentują niewykonywane do tej pory autorskie kompozycje.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl