logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Międzynarodowy Dzień Muzeów - Muzeum Wodociągów

2021-05-15 13:00
2021-05-15 22:00
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Turystyka

Informacje od Organizatorów:
W najbliższą sobotę, 15 maja będziemy świętowali Międzynarodowy Dzień Muzeów, z tej okazji Muzeum Wodociągów (Hala Pomp, Wieża Ciśnień) wydłuża swoje godziny otwarcia, wstęp do naszych obiektów będzie darmowy, a także zaprosimy na livestreaming z ekspertami.
To szczególne święto dla społeczności Muzealników przypada 18 maja. W tym roku natomiast świętujemy już w sobotę, abyście mieli Państwo okazję do zwiedzenia naszych obiektów również wieczorem. Wieża Ciśnień będzie otwarta w godzinach 13:00-22:00, a Hala Pomp 13:00-19:00. Wstęp do Muzeum przez cały dzień będzie darmowy. Zwiedzanie może odbywać się tylko w ścisłym reżimie sanitarnym – zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcja dłoni, zachowywanie dystansu. W każdym z obiektów jednocześnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Nasi pracownicy dopilnują abyście mogli Państwo poznać Muzeum w bezpieczny sposób.
Co więcej w tym dniu od godziny 13:00 na naszym kanale YouTube/@MuzeumWodoociągów  zostanie udostępniony streaming na żywo. W trakcie transmisji prosto z „Pałacyku”, zaproszeni eksperci poruszą wiele interesujących tematów. Od godz. 13:00 do 14:00 zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Izajaszem, kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego, który opowie o historii Kanału Bydgoskiego, o działaniach jakie zostały podjęte w celu zagospodarowania nowego obiektu, a także o kooperacji bydgoskich muzeów. Od godziny 14:00 do 14:30 spotkamy się z przedstawicielem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Panem Prorektorem ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż., profesorem uczelni Markiem Macko, z którym porozmawiamy o wykorzystaniu nowoczesnych technologii przy tworzeniu aktualnej wystawy stałej w Hali Pom  - modelowanie 3D i druk 3D oraz o współpracy między uniwersytetem a muzeum.
Na zakończenie, od godziny 14:30 do 15:00 przedstawiciel Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy dr Jacek Cieściński opowie o aranżacji zielono-niebieskiej infrastruktury w przestrzeni kulturalnej na przykładzie Muzeum Wodociągów oraz o istocie i znaczeniu przydomowego gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl