Muzyka w ostromeckim parku

Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Informacje od Organizatora:
“Muzyka w ostromeckim parku” – posłuchaj nagrań pianistów na odrestaurowanych fortepianach Marty i Krall & Seidler
W sobotę, 1 maja w przestrzeni ostromeckich parków zabrzmi muzyka nagrana na fortepianie firmy Marty oraz Krall & Seidler. Obydwa instrumenty odzyskały swoją świetność w Pracowni Pianin i Fortepianów Andrzeja Włodarczyka w Słupnie pod Warszawą. Jeden z nich należał do kompozytora Zygmunta Noskowskiego, doskonałego kompozytora i pedagoga.
Ostromecka kolekcja to jedna z największych i najbogatszych kolekcji zabytkowych instrumentów w Polsce, obok Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku czy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Obecnie liczy ponad 70 fortepianów i instrumentów pokrewnych.
Podczas spacerów po parku, z głośników płynąć będzie muzyka z następujących płyt:
- Mariusz Klimsiak gra utwory Roberta Schumanna i Zygmunta Noskowskiego
- Pieśni wybrane Zygmunta Noskowskiego. Realizacja: Wojciech Dyngosz, baryton, Monika Litwin-Dyngosz, mezzosopran oraz Justyna Jakubowska akompaniująca na fortepianie.
- Barbara Marcinkowska gra przeboje muzyki klasycznej (wiolonczela). Akompaniuje Jean Bernard Marie (fortepian).
- „Zygmunt Noskowski kameralnie na cztery ręce” Duetu Pianoartists, czyli Marzena Buchwald i Joanna Łukasik-Derenda wykonują „Suitę Polską op. 28” oraz „Fantazję góralską” kompozytora.
- Hommage a Maria Szymanowska – płyta nagrana przez znakomitą pianistkę Marię Gabryś-Heyke. Artystka nagrała m.in. utwory Marii Szymanowskiej, Franza Xavera Mozarta czy Michała Kleofasa Ogińskiego.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl