Impulsy #3: Joanna Krukowska - Przejściówka z milionem wejść. Inspiracje z gdyńskiego UrbanLabu - spotkanie online

2021-04-07 17:30
2021-04-07 18:30
wydarzenie online

Informacje od Organizatora:
Zainspirowani skierowanym do nas pytaniem: „Kiedy UrbanLab w Bydgoszczy?” postanowiliśmy dowiedzieć się o nim więcej u źródła – w Gdyni, gdzie UrbanLab funkcjonuje pilotażowo, jako jeden z dwóch pierwszych w Polsce, od 2019 roku. Do rozmowy zaprosiliśmy Joannę Krukowską zarządzającą gdyńskim UrbanLabem. Na spotkaniu dowiemy się, czym właściwie jest miejskie laboratorium i jakie korzyści z niego płyną. Zobaczymy ciekawe przykłady działań, w które angażują się wespół mieszkańcy, urzędnicy, ale też władze miasta. Zastanowimy się, jak te inspiracje możemy przenieść na nasz, bydgoski grunt, by żyło nam się w mieście lepiej. Wreszcie – dowiemy się, o co chodzi w przejściówce z milionem wejść.
Kierowniczka działu oraz koordynatorka merytoryczna. W ramach swojej codziennej pracy zarządza działaniami i rozwojem gdyńskiego UrbanLabu, wspiera działania Zespołów Tematycznych i Grupy Strategicznej, koordynuje wątki „cyfrowe” – implementację platformy IT do partycypacji społecznej i współpracę przy portalu otwarte dane. Aktywnie włączona merytorycznie w obszar adaptacji do zmian klimatu.
Badaczka społeczna, doktorantka socjologicznych studiów doktoranckich w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie opracowuje badania własne nad zjawiskiem food-sharingu w Polsce. Koordynatorka i realizatorka prac terenowych, projektów badawczych z sektora kultury, społeczności lokalnych.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl