logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Rowerowa Stolica Polski - trening miast

2021-04-08 00:00
2021-05-21 22:59
Bydgoszcz, Bydgoszcz
Sport
Polecane

Rowerowa Stolica Polski, tym razem w wiosennej odsłonie i z nową aplikacją.
To już najwyższy czas, aby odpalić bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i włączyć się do rowerowej rywalizacji organizowanej po raz trzeci przez miasto Bydgoszcz. Pierwszego dnia wiosny ruszył oficjalny trening miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski! Bydgoszcz tradycyjnie powalczy o puchar razem z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.
Rowerowa Stolica Polski z roku na rok nabiera rozpędu. W tym roku niespodzianką dla będących od początku w tym projekcie użytkowników jest nowa aplikacja „Aktywne Miasta”. To w niej będziemy zbierać cenne kilometry przejechane na dwóch kółkach w ramach RSP, ale od teraz możliwości jest o wiele więcej.
W niedzielę, 21 marca ruszył oficjalny trening miast, do którego zgłosiło się do tej pory 41 miast. Codziennie zgłaszają się kolejni, którzy chcą włączyć się do czerwcowej rywalizacji o Puchar. Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Liczymy na kolejne rekordy! Przypominamy, że zasady są nieco inne niż w rywalizacji głównej. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział w czerwcowej rywalizacji.
Lifting aplikacji i zmiana nazwy
Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja, od teraz także w wersji anglojęzycznej działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.
Wśród nowości znajdziemy możliwość importu treningów z urządzeń Garmin, traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników, a także funkcję kontynuacji przerwanych treningów
Kto się bawi z nami w tym roku?
Do tej pory zapisało się 41 miast, ale z pewnością to jeszcze nie koniec. Wśród chętnych są nowicjusze: Stargard, Kołobrzeg, Siemianowice Śląskie. Zainteresowanie wyrazili także Kraków, Lublin, Sopot i Skierniewice.
Rowerową Stolicę Polski 2021 współtworzą także sponsorzy. Wśród strategicznych nie mogło zabraknąć Dadelo, właściciela sklepu centrumrowerowe.pl. To on ufunduje rowery marki Kellys oraz akcesoria rowerowe dla najlepszych rowerzystek i rowerzystów w kraju. Wydarzenie kolejny rok z rzędu wspiera także Polwell właściciel marki Fale Loki Koki, który już zapowiedział zaangażowanie w kolejnych latach. Wśród sponsorów wspierających jest fundator nagród dla trzech najlepszych miast – firma Ibombo, sponsor konkursów Horyzonty.pl oraz partner techniczny firma SISU. Partnerami medialnymi są Onet, Rmf Maxxx i Eurosport.
Szczegóły na stronie www.aktywne.miasta.pl

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl