„Między prokrastynacją a motywacją, czyli mózg (ucznia) pod napięciem” - zapraszamy na wykład w ramach Tygodnia Mózgu!

2021-03-19 19:00
2021-03-19 21:00
Bydgoszcz, wydarzenie online

Informacje od Organizatora:
Młyny Rothera włączają się w obchody Tygodnia Mózgu 2021 – zapraszamy na wykład o uczeniu się!
W dniach 15-21 marca 2021 roku, z okazji Światowego Tygodnia Mózgu, w naszym regionie odbędzie się wiele wydarzeń popularyzujących aktualną wiedzę o mózgu i umyśle. W obchody włącza się także Park Kultury, zapraszając na wykład Marka Pisarskiego pt. „Między prokrastynacją a motywacją, czyli mózg (ucznia) pod napięciem”.
W ciągu ostatnich dekad dokonano wielu fascynujących odkryć dotyczących działania ludzkiego mózgu. Szczególnie interesujące nas, nauczycieli, dotyczą uczenia się. Wiele z nich stawia w nowym świetle nasze szkolne problemy. Stwierdzono na przykład, że ludzki mózg nie jest dobry w rachunkach i że zapominanie jest jego ważną umiejętnością. Warto rozpoznać te problemy i  przymierzyć się do ich rozwiązania. Podczas spotkania pochylimy się nad specyfiką uczącego się mózgu w kontekście szkolnych potrzeb i w odniesieniu do wyników współczesnych badań.  Będzie mowa między innymi o popełnianiu i niepopełnianiu błędów, skupianiu się i rozpraszaniu, intuicji i dociekliwości oraz zapamiętywaniu i zapominaniu. Wnioski mogą być zaskakujące, a wypływające z nich rady – z pewnością warte zastosowania – mówi Marek Pisarski z Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, nauczyciel matematyki, autor licznych artykułów, książek i materiałów dydaktycznych.
Dlaczego postanowiliśmy włączyć się w obchody Tygodnia Mózgu? Dobrostan – fizyczny i psychiczny – to słowo klucz przyświecające naszym pomysłom na zagospodarowanie Młynów Rothera. W Spichrzu Mącznym planujemy, zgodnie z inicjatywą prof. Harata, utworzenie Centrum Wiedzy o Mózgu, gdzie na wystawie stałej będziemy edukować o procesach zachodzących w mózgu, zaburzeniach czy profilaktyce – wszystko po to, aby budować społeczną empatię, pogłębiać wiedzę, świadomość  i wrażliwość.
Dziękujemy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy za zaproszenie nas do udziału w obchodach!
Wykład on-line na platformie Teams
Obowiązują zapisy (do 19.03.2021 do godz. 18.00)
Link zostanie przesłany w dniu wydarzenia

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl