logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Są maluszki, jest nadzieja - 2. TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów

2021-03-08 09:00
2021-03-14 21:00
ZOO
Pozostałe
ZOO

Informacje od Organizatora:
By podkreślić jak ważna w ratowaniu ginących gatunków jest rola ogrodów zoologicznych, 11 marca ???? po raz kolejny świętujemy ???? Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów ????. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym dzięki współpracy polskich ogrodów zoologicznych, jeden dzień przerodził się w tydzień obchodów. Bohaterami tegorocznego TygoDnia Misji są ???? zwierzaki urodzone w polskich ogrodach zoologicznych, a obchodom przyświeca hasło „Są maluszki, jest nadzieja”, gdyż każde urodzone w zoo zwierzę jest ważne dla zachowania ginących gatunków.
Kochacie przyrodę i chcecie przyczynić się do ratowania ginących gatunków? Przyłączcie się do naszego wydarzenia i świętujcie razem z nami. Wystarczy, że wrzucicie 11 marca ???? na swój profil na Facebooku lub Instagramie zdjęcie swojego ulubionego zwierzaka z zoo z hashtagiem #chronimyGINĄCEgatunki!
W tym roku od 8 do 14 marca przedstawimy Wam wybrane zwierzęce maluszki urodzone w 13 polskich ogrodach zoologicznych. Poznacie żubrzyczkę Potillę, koronnika Franciszka, patasa Divo, wyjca Zgredka, aksolotla Abyska, lemurka katta Karola, kraskę Siwowronkę, ariranię Covid, lamparciczkę Nahlę, pigmejki Amę i Zonka, irbiskę Laylę, pingwinka Batmana oraz lemurka wari Farta.
Opowiemy Wam o tym, jak niezwykle ważna jest rola oraz misja współczesnych ogrodów zoologicznych, a szczególnie jak ogrody przyczyniają się do ochrony i ratowania ginących gatunków i dlaczego każdy urodzony w zoo maluszek jest tak ważny.
Nie zabraknie też różnych ciekawostek na temat zwierząt oraz zagadek i konkursów.
Ogrody zoologiczne to prawdziwe wyspy zieleni w miejskiej dżungli lub na obrzeżach wielkich aglomeracji. Dają wypoczynek oraz możliwość kontaktu ze zwierzętami i obserwacji przyrody. Zwierzęta, które są w ogrodach zoologicznych, już od wielu dziesięcioleci nie pochodzą z natury lecz z wymiany między ogrodami. A ta, jak i wiele innych kwestii związanych z hodowlą i dobrostanem zwierząt, jest nadzorowana przez organizacje, do których należą ogrody tj.: EAZA, WAZA, EARAZA.
I właśnie o tym wszystkim chcemy Wam opowiedzieć podczas TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Łączymy ludzi i zwierzęta z całego świata, by działać na rzecz ochrony przyrody. Działajmy wspólnie dla dobra zwierząt, by chronić przyrodę!
Razem #chronimyGINĄCEgatunki
Organizatorami TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów są przyjaciele z polskich ogrodów zoologicznych: ZOO Bydgoszcz , ZOO Charlotta, ZOO Chorzów, Akwarium Gdyńskie, ZOO Gdańsk, ZOO Kraków, ZOO Lubin, ZOO Łódź, ZOO Płock, ZOO Toruń, ZOO Warszawa, ZOO Wrocław i ZOO Zamość.
Naszą akcję wspierają: Światowe Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA).

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl