Rozmowy Ostromeckie - dr Iwona Jastrzębska-Puzowska

2021-03-22 14:00
Bydgoszcz, wydarzenie online
Pozostałe

Z dr Iwoną Jastrzębską-Puzowską, bydgoskim historykiem sztuki, która specjalizuje się w badaniu historii architektury Bydgoszczy i regionu, rozmawia Andrzej Gawroński.
Dr Iwona Jastrzębska-Puzowska studiowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku historia sztuki. Pracę doktorską obroniła w 2003 roku (praca zatytułowana „Architekt Fritz Weidner i jego rola w kształtowaniu nowego oblicza Bydgoszczy na przełomie XIX i XX wieku”, promotor: prof. dr hab. Zygmunt Waźbiński). Uzyskała tytuł doktor nauk humanistycznych w zakresie historii – historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Opublikowane książki:
„Bydgoszcz. Belle epoque”, koncepcja merytoryczna albumu i tekst, zdjęcia Arkadiusz Świtała, Bydgoszcz 2002.
„Od miasteczka do metropolii. Rozwój architektoniczny i urbanistyczny Bydgoszczy w latach 1850-1920”, Toruń 2006
Transmisja: FB Pałac w Ostromecku

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl