logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Online: KONCERT - Mehehe

2020-11-14 20:00
2020-11-14 22:00
Miejskie Centrum Kultury
Koncert
Miejskie Centrum Kultury

14 listopada godz. 20.00, sala kinowo-widowiskowa MCK / bilety 20 zł, dostępne tylko w kasie MCK w dniu wydarzenia.

 

Mehehe – tradycja szeptuch i ludowej magii

 

W kolejny dzień Prologu Ethniesów (14 listopada) wprowadzi nas w sposób niezwykłe magiczny duet „Mehehe”. Tworzą go multiinstrumentalistki i performerki Helena Matuszewska i Basia Songin, od lat związane z wieloma zespołami sceny folkowej. We wspólnym projekcie, jakim jest „Mehehe” w niekonwencjonalny sposób nawiązują do tradycji szeptuch i magii ludowej. Zapętlają w looperze dźwięki złóbcoków, kankles, basowego wilka, azjatyckiego kaszgaru i szamańskiego bębna. Wykorzystując akustyczne ludowe instrumenty, wrzeciona, liście, szepty, krzyki i śpiew przenoszą słuchaczy w tajemniczy i ginący świat wiejskiej magii.

 

Zespół zadebiutował w 2018 roku na Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, zdobywając III nagrodę za przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość.
W marcu 2019 roku ukazała się ich debiutancka płyta „CIEMNIENIE”, w której sięgają po historie zachowane w wyliczankach, starych pieśniach i magicznych frazach. Ta sama tajemnicza siła przyrody, niezrozumiała i przerażająca, która niegdyś motywowała ludzi do tworzenia kultów i zaklęć, staje się inspiracją do nowych poszukiwań muzycznych.
Płyta została nagrodzona III nagrodą w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2019, organizowanych przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej.
W lutym 2020 roku Mehehe zostały zaproszone do udziału w międzynarodowym programie Keychange – pionierskiej międzynarodowej inicjatywy promującej muzykę tworzoną przez kobiety.
Zdjęcia wykonał: Bartek Muracki

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl