logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Online: Warsztaty dla kobiet - PORUSZENIE w kręgu opowieści: Baba Jaga

2020-11-13 17:00
2020-11-15 14:00
Miejskie Centrum Kultury
Pozostałe
Miejskie Centrum Kultury

13 – 15 listopada 2020, Salonik MCK / bilety: 50 zł – zapisy: danuta.kryszak@mck-bydgoszcz.pl
Piątek: 17.00 – 19.00
Sobota 11:00 – 14.00
Niedziela 11:00 – 14.00
Warsztaty dla kobiet – PORUSZENIE w kręgu opowieści: Baba Jaga
Spotkajmy się, by poruszyć w sobie delikatną strunę, od której wszystko się zaczyna. Ochota do tańca. Zachwyt nad pieśnią. Przyjemność z ruchu. Radość z odkrywania. Ciekawość. Wytrwałość. Zaufanie. Spotkajmy się, porozmawiajmy, poprzyglądajmy się sobie. A potem poszukajmy ścieżek by się poruszyć, we własnym rytmie, dla siebie.
Spotkajmy się w kręgu opowieści. Patronką tego spotkania niechaj będzie Baba Jaga – istota tajemnicza, silna i niezależna. Jest mądra. Jest Tą Która Wie, ale która nie potrzebuje tego nikomu udowadniać. Nie poddaje się niechcianym konwenansom. Pozwala sobie na bycie sobą. Bywa złośliwa i dobra. Nie musi się nikomu tłumaczyć. Mieszka tam gdzie jej wygodnie. Chodzi własnymi ścieżkami. To ty musisz wyruszyć w podróż by ją spotkać.
PORUSZENIE będzie intymne i osobiste, w bezpiecznej przestrzeni, mruczane do własnego ucha, w ruchu skierowanym do wewnątrz.
Przynieś ze sobą: jedną ważną dla Ciebie opowieść oraz wygodny strój – taki jak lubisz, w którym czujesz się dobrze, który nie krępuje twoich ruchów, w którym nie boisz się położyć na podłodze. Ciepłe skarpety – będziemy pracować na boso a stopy lubią ciepło. Mata do jogi i/lub koc – do pościelenia na podłodze, zbudowania swojej planety wewnątrz naszego kręgu. Koc lub dużą chustę, szal – do przykrycia się lub ukrycia się.
Dbajmy o bezpieczeństwo – podczas spotkania możesz mieć maseczkę lub przyłbicę. Nasza grupa będzie niewielka. Będziemy zachowywać dystans – to będzie krąg pełen przestrzeni. Weź też mały ręcznik dla siebie do wycierania twarzy i rąk, swój kubek na herbatę i na wodę.
Warsztaty poprowadzi Basia Songin. Zbiera i czasem też wymyśla historie, które potem opowiada różnymi językami – słowem, muzyką, obrazem, ruchem. Śpiewa, gra na kilku instrumentach, tańczy, tworzy teatr. Współtworzy zespoły muzyczne Sutari i Mehehe. Jest muzykiem samoukiem, a jej droga do głosu wiodła poprzez spotkania z ludowymi śpiewaczkami, mistrzyniami pracy wokalnej, aż do jej własnych eksperymentów i odkryć.
Zdjęcie wykonał: Bartek Muracki.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl