Bydgoski Festiwal Muzyczny

Polecane
Filharmonia Pomorska

18 września - 9 października 2020

Bydgoski Festiwal Muzyczny to międzynarodowy festiwal organizowany co roku w Bydgoszczy przez Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego.
Festiwal należy do najważniejszych wydarzeń kulturalnych Polski Północnej  i  przez  pół wieku swej działalności zapisał się jako wiodąca kulturalna marka Bydgoszczy i regionu Kujawsko-Pomorskiego. Festiwal organizowany jest w Bydgoszczy od 1963 roku jako Festiwal Muzyki Polskiej, a od 1968  pn. Bydgoski Festiwal Muzyczny.

Program BFM 2020:

18.09.2020 (piątek), godz. 19 - PENDERECKI. W programie: Entrata na instrumenty dęte blaszane i kotły, Tren ofiarom Hiroszimy, VI Symfonia „Chinesische Lieder”, Chaccone per archi, Lacrimosa II. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Żeński Chór Festiwalowy, Kai Bumann - dyrygent, Iwona Hossa - sopran, Adam Kutny - baryton, Joanna Kravchenko - erhu; Katarzyna Szewczyk - przygotowanie chóru. Prowadzenie: Maciej Puto i Cezary Nelkowski.
20.09.2020 (niedziela), godz. 17 - TAKĄ CIĘ PAMIĘTAM, AURELIO. W programie najpopularniejsze piosenki francuskie, m.in.: Pomme – Je sais pas danser; Off Session – Coeur de Pirate: „Adieu”; Snarky Puppy feat. Magda Giannikou – Amour T’es Là; Les Champs-Elysées, Joe Dassin – Pomplamoose; Lara Fabian – Je T’aime; Ben Mazué – La mer est calme; Joe Dassin – Et Si Tu N’Existais Pas. Wykonawcy: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, Beata Banasik - śpiew; Adam Lemańczyk - fortepian, kierownictwo artystyczne. Prowadzenie: Magdalena Miśka-Jackowska.
23.09.2020 (środa), godz. 19 - DAS WOHLTEMPERIERTE KLAVIER. W programie: Johann Sebastian Bach – 24 Preludia i Fugi z I tomu Das Wohltemperierte Klavier. Wykonanie: Ewa Pobłocka - fortepian. Prowadzenie: Konrad Mielnik.
25.09.2020 (piątek), godz. 19 - SINATRA WODECKI – WODECKI SINATRA. Wykonawcy: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis; KRZYSZTOF HERDZIN BIG BAND; Jarek Wist, Wojtek Myrczek, Jacek Kotlarski - śpiew; Krzysztof Herdzin - dyrygent, aranżacje. Prowadzenie: Magdalena Miśka-Jackowska.
27.09.2020 (niedziela), godz. 17 - ADAM SZTABA… FAMILIJNIE. Koncert dedykowany rodzinom z dziećmi od 6 lat. W programie: Wojciech Kilar - polonez z filmu „Pan Tadeusz”; Adam Sztaba „Riffenuto". Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej; Adam Sztaba - dyrygent.
1.10.2020 (czwartek), godz. 19 - MONIUSZKO200 / KASIA MOŚ & AUKSO. W programie utwory Stanisława Moniuszki: Uwertura Fantastyczna Bajka, Zapomniane skrzypki moje, Latem brzózka mała z liściem rozmawiała, Znasz-li ten kraj, Spać mi kazali, Kum i kuma, Krakowiaczek, Prząśniczka, Hola ptaszki, Kozak, Lirnik wioskowy. Wykonawcy: AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy; Marek Moś - dyrygent; Kasia Moś - śpiew; Mateusz Kołakowski - instrumenty klawiszowe, aranżacje/kompozycje; Mateusz Moś - skrzypce, vocal, aranżacje/kompozycje; Maciej Magnuski - gitara basowa; Tomasz Mądzielewski - perkusja. Prowadzenie: Magdalena Miśka-Jackowska.
4.10.2020 (niedziela), godz. 17 - AKADEMIE FÜR ALTE MUSIK BERLIN. W programie: Carl Philipp Emanuel Bach – Koncert klawesynowy d-moll Wq 17; Wilhelm Friedemann Bach – Symfonia F-dur FK 67; Johann Wilhelm Hertel – Koncert klawesynowy f-moll; Carl Philipp Emanuel Bach – Symfonia C-dur Wq 182,3; Wilhelm Friedemann Bach – Koncert klawesynowy g-moll. Wykonawcy: Akademie für Alte Musik Berlin; Kristian Bezuidenhout - klawesyn; Bernhard Forck - kierownictwo muzyczne, koncertmistrz. Prowadzenie: Magdalena Miśka-Jackowska.
7.10.2020 (środa), godz. 19 - WIECZORNA SERENADA. W programie: Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento F-Dur KV 138; Wolfgang Amadeus Mozart – I Koncert skrzypcowy B-dur KV 207; Antonín Dvořák – Serenada. Wykonawcy: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis; Daniel Stabrawa - skrzypce, dyrygent. Prowadzenie: Magdalena Miśka-Jackowska.
9.10.2020 (piątek), godz. 19 - IX Symfonia BEETHOVENA NA FINAŁ. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej; Chór Opery Nova; Chór Berliner Cappella; Mykoła Diadiura - dyrygent; Oksana Kramarieva - sopran; Angelina Shvachka - alt; Dmytro Kuzmin - tenor; Sergii Magera - bas. Prowadzenie: Magdalena Miśka-Jackowska

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl