logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncertowe środy -NEXUS 3 - koncert online

2020-05-13 20:00
2020-05-13 21:00
Miejskie Centrum Kultury
Koncert
Miejskie Centrum Kultury

Stefan Węgłowski (r.1985) jest kompozytorem, producentem i live performerem. Jego twórczość obejmuje głównie kompozycje na małe składy i instrumenty solowe. W swoich utworach wykorzystuje techniki minimalistyczne i spektralne łącząc je z szeroko pojętym obszarem muzyki elektronicznej (field recording, sampling).
Jako jedyny polski artysta wydał dwie płyty dla renomowanej austriackiej wytwórni KAIROS, która specjalizuje się w muzyce współczesnej: Contemporary Jewish Music (2017) i From 1 to 7 (2019), która ukazała się w serii z okazji 20-lecia KAIROS.
Stefan Węgłowski ma w swoim dorobku również liczne kompozycje dla filmu i teatru. Współpracował m.in. Agnieszką Kurant, Mają Kleczewską i Pawłem Łysakiem.
W styczniu 2020 r. Muzeum Śląskie wydało „To co ukryte / What Is Hidden” – 4 utwory wyselekcjonowane z oprawy muzycznej, którą kompozytor przygotował na potrzeby instalacji (o tym samym tytule) Bartka Arobala Kociemby. Masteringiem materiału zajął się Michał Wolski, uznany producent i muzyk, jeden z czołowych przedstawicieli sceny techno. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje m.in. w Gazecie Wyborczej i serwisie Nowamuzyka.pl
Do swojego najnowszego projektu NEXUS 3 Stefan Węgłowski zaprosił dwóch muzyków: Aleksandra Erdmanna (syntezatory) i Adama Kołackiego (saksofon). Zarejestrowany materiał to współczesna elektronika śmiało korzystająca z estetyki muzyki filmowej i ambientu – hołd dla twórczości greckiego mistrza Vangelisa i okresu jego twórczości, w którym skomponował m.in. ścieżkę do kultowego filmu „Blade Runner”.
Koncert będzie dostępny na profilu FB Miejskiego Centrum Kultury.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl