logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Majówka #zMOBwDOMu

2020-05-01 00:00
2020-05-03 23:59
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Pozostałe
Polecane

Informacje od Organizatora:
Początek maja to nie tylko czas rodzinnego wypoczynku i spotkań z przyrodą, ale również patriotycznego świętowania. To także okazja, by porozmawiać o sprawach ważnych dla każdego Polaka. Zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych do wspólnego spędzenia majówki z historią i sztuką. W ramach aktywizującego programu kulturalnego #zMOBwDOMu przygotowaliśmy kilka propozycji.
Patriotyczne przedszkole
2 maja Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza do wirtualnego obejrzenia wystawy "Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920" oraz do poznania historii słynnego wiersza zaczynającego się od słów "Kto ty jesteś?". Spotkanie odbywa się w ramach cyklu filmów #MOBon prezentujących historie bydgoskich zbiorów.
Co to jest majówka?
1, 2 i 3 maja zachęcamy do udziału w warsztatach #DIYmuzeum, w czasie których wyjaśnimy co i dlaczego świętujemy w pierwszych dniach maja oraz skąd się wziął zwyczaj organizowania pikników. W ramach rodzinnych zajęć przygotujemy patriotyczne ozdoby, stworzymy domową konstytucję i ozdobimy materiały piknikowe.
Przygody Leo
Dla naszych młodszych odbiorców przygotowaliśmy także karty pracy z przygodami małego Leo. To wyjątkowy prezent z okazji urodzin Patrona naszego Muzeum – Leona Wyczółkowskiego.
Wiosny Leona Wyczółkowskiego
1, 2 i 3 maja zapraszamy do obejrzenia pokazu on-line przygotowanego z okazji 168. urodzin Leona Wyczółkowskiego. Tematem są obrazy artysty, przedstawiające wiosnę w Gościeradzu.
#MOBemy
Majówka jest dla większości z nas również czasem odpoczynku i rekreacji. Od 1 maja na naszych profilach w mediach społecznościowych zachęcamy do zabawy #MOBemy – czyli tworzenia z nami muzealnych memów. Po opublikowaniu mema opierającego się na wizerunkach muzealiów – zaprosimy użytkowników Facebooka i Instagrama do wymyślania swoich, alternatywnych tekstów. Najlepsze pomysły pojawią się w galerii, którą będziemy później prezentować na naszych profilach.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl