Filmowe wtorki z Bydgoską Kroniką Filmową - pokaz filmów + prelekcja

Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
Bydgoska Kronika Filmowa już od dwunastu lat dokumentuje zmieniający się świat i naszą Bydgoszcz. Dziś, gdy właściwie wszystko wokół nas, cała rzeczywistość uległa z dnia na dzień tak radykalnym, może nawet nieodwracalnym zmianom, film dokumentalny, zapis codzienności, której już nie ma, pokaże nam, jak wszystko jest ulotne. Coś, co jeszcze chwilę temu było oczywistością, dziś zostało „zamrożone” i jest po prostu niewykonalne. Kwiecień to urodziny naszej Bydgoszczy. Pokażemy filmy o tym, jak zmieniło się nasze miasto, jak my się zmieniliśmy. Za jakiś czas przekonamy się, jak chwila obecna, ten trudny, dziwny stan zawieszenia, w którym utknęliśmy, wpłynie na naszą codzienność, jakie zmiany wymusi. Tymczasem zapraszamy do podróży z Bydgoską Kroniką Filmową.
Do bloków filmowych dołączamy krótkie wprowadzenia i rozmowy o filmach Macieja Cuskego i Moniki Grabarek. Zapraszamy!

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl