logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Czy senior może zaprzyjaźnić się z komputerem? - bezpłatne zajęcia dla osób starszych

2020-02-29 12:00
2020-02-29 17:00
Auchan Bydgoszcz
Pozostałe
Auchan Bydgoszcz

Świat internetu i komputerów nie będzie już obcy seniorom. W najbliższą sobotę 29 lutego odbędzie się drugie spotkanie z edukacyjnego cyklu „Aktywny senior”, którego tematem będą nowoczesne technologie. W Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz na osoby starsze będą czekać eksperci, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z korzystaniem z komputera na co dzień i pokażą, że może on ułatwić życie nie tylko młodym.
Osoby starsze często z nieufnością podchodzą do nowoczesnych rozwiązań. Warto jednak poznać, w jaki sposób internet może pomóc osobom starszym w codziennym życiu. Na seniorów, którzy w sobotę 29 lutego odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz, czeka specjalnie zaaranżowane studio komputerowe, gdzie będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych pt. „Mój przyjaciel komputer” i poznać obsługę tego sprzętu od podstaw.
Wśród zagadnień znajdą się podstawy obsługi komputera. Seniorzy dowiedzą się np., jak poprawnie zapisywać pliki, skutecznie je kasować czy tworzyć foldery, np. ze zbiorami zdjęć rodzinnych.
Ważnym tematem będzie aktywność w internecie i bezpieczne korzystanie z sieci WiFi. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in., jak utworzyć konto e-mail i wysyłać wiadomości, a także czym są komunikatory i dlaczego warto wyposażyć sprzęt w program antywirusowy. Informatycy prowadzący zajęcia omówią również najczęstsze problemy w obsłudze urządzeń i proste sposoby na ich naprawienie.
Wydarzenie „Mój przyjaciel komputer” z cyklu „Aktywny senior” odbędzie się 29 lutego w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 17. Wstęp wolny!

______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl