logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoska Masa Krytyczna

2020-02-28 18:00
2020-02-28 20:00
Stary Rynek
Sport
Stary Rynek

Informacje od Organizatora:
Lutowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej przyniesie dobre wiadomości. W tym miesiącu zapadła bowiem decyzja o wprowadzeniu kontraruchu na kolejnych bydgoskich ulicach.
Kontraruch, czy mówiąc prościej – jazda pod prąd, jest stosunkowo nowym elementem infrastruktury rowerowej, obecnym w Polsce od kilku dobrych lat. W Bydgoszczy po raz pierwszy takie rozwiązanie zastosowano na ulicy Dworcowej, a później na kolejnych jednokierunkowych ulicach. Tam, gdzie auta mogą poruszać się tylko w jednym kierunku, rowerzysta może jechać również „pod prąd”. Takie zmiany są wprowadzone w tych lokalizacjach, gdzie jest to możliwe ze względu na szerokość pasa w jezdni. Jest to rozwiązanie sprawdzone i co najważniejsze, bezpieczne.
W lutym na posiedzeniu Zespołu ds. Polityki Rowerowej Miasta Bydgoszczy przyjęliśmy listę kolejnych ulic, na których w tym roku zostanie wprowadzony kontraruch. Tak szybkie działanie jest możliwe dzięki bardzo niskim kosztom umożliwiającym zmianę organizacji ruchu. Ulice, na których niedługo będziemy mogli jeździć pod prąd to:
- Paderewskiego (odc. Chodkiewicza – Mickiewicza),
- 20 stycznia 1920 r. (odc. Chodkiewicza – Mickiewicza),
- Reja,
- Asnyka,
- Pomorska (odc. Dworcowa – Zduny),
- Graniczna (odc. Śląska – Grunwaldzka),
- Podgórna,
- Komuny Paryskiej (odc. Wiosna Ludów – Boya-Źeleńskiego 26),
- Przyjazna,
- Kurpińskiego,
- Sikorskiego i Rynek w Starym Fordonie,
- Łukasiewicza (odc. Kapuścika – Baczyńskiego),
- Czerwonego Krzyża (odc. Drobna – Księżycowa),
- Hechlińskiego,
- Traugutta.
Lista jest naprawdę długa, a to jeszcze nie koniec! Kilka ulic jest jeszcze poddana konsultacjom i to tylko jeden z kolejnych etapów naszych działań w kierunku jazdy „prąd”.
Mamy nadzieję, że taki sukces będziecie z nami świętować na przejeździe Bydgoskiej Masy Krytycznej. Zapraszamy tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca, 28 lutego br. o godz. 18:00 na Stary Rynek. Stamtąd wyruszymy ulicami naszego Miasta, by zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Na przejazdy BMK nie obowiązują zapisy, wystarczy wsiąść na (sprawny i dobrze oświetlony) rower i dołączyć. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl