Folk Metal Night Bydgoszcz

Wiatrakowa Klub

Zagrają dla Was:
Runika
Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
W 2018 roku wydał płytę "Pradawna moc".
Morhana
Jest jednym z pierwszych polskich zespołów folk metalowych, którego początki sięgają 2006 roku. Łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Większość tekstów natomiast odnosi się do mitologii nordyckiej.
Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy niespotykaną, wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.
Zespół ma na koncie dwie płyty demo, EP-kę, oraz płytę długogrającą zatytułowaną „When The Earth Was Forged”, wydaną w grudniu 2015
Aether
Powstały w 2015 roku zespół z Łodzi grający melodeath/folk. Po niecałym roku działalności wydał debiutanckie EP "Tale of Fire", a w 2019 roku longplaya "In Embers". W swojej muzyce chwalą Odyna i wyrażają odwieczną tęsknotę za nocami polarnymi, gdzie niebo usiane jest gwiazdami, a zorza polarna oświetla kości poległych.
Bilety: 20/25zł
Bilety w cenie przedsprzedażowej zamówisz wysyłając maila na folkmetalnight@gmail.com (w tytule wpisz Bydgoszcz, w mailu imię, nazwisko i liczbę biletów)

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl