logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Progressive Evening: Hunter, Apostolis Anthimos i inni

2020-02-22 18:00
2020-02-22 20:00
Miejskie Centrum Kultury
Koncert
Miejskie Centrum Kultury

Zespół Hunter powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora. Do 2011 roku grupa wydała cztery, odmienne stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw, pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism „Gitara i Bas”, „Teraz Rock” i „Magazyn Gitarzysta”.
Apostolis Anthimos , urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Nieodłącznie kojarzony jest z bluesem, ale również z muzyką z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także znakomitym perkusistą, pianistą oraz basistą. Od 1971 r. współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Współpracował z Tomaszem Stańką, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych, grał też z Czesławem Niemenem. W 1994 r. zadebiutował jako solista albumem Days We Can’t Forget, a w kolejnych latach ukazały się płyty: Back to the North (2006) i Miniatures (2008).
Art of Illusion to zespół grający rocka progresywnego, głównie instrumentalnego, a na drugiej płycie z wokalem Marcina Walczaka – z dużą ilością wirtuozerskich solówek, partii fortepianowych i orkiestralnych, częstymi zmianami nastrojów, tempa oraz rytmów, mocnymi riffami oraz bogatymi aranżacjami.
Frontal Cortex to zespół z Olsztyna, który działa od 2015 r. Wydał właśnie debiutancki album.
Bilety: 79 zł - w styczniu, 89 zł - w lutym, 99 zł - w dniu koncertu.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl