logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Agata Ciesielska-Shovkun - In-to-me-see - wernisaż

2020-02-20 19:00
2020-02-20 20:00
Galeria Wspólna
Wystawy
Galeria Wspólna

Powstały cykl In-to-me-see, czyli zajrzyj do mnie, jest wynikiem czteroletnich poszukiwań teoretycznych i artystycznych graficzki Agaty Ciesielskiej-Shovkun. Swoje przemyślenia artystka rozpoczęła od przeanalizowania tematu, jakim jest intymność.
„Czym dla ciebie jest intymność?” – to pytanie zadała bohaterom swoich prac. Każdy z nich zaakcentował inny, istotny aspekt intymności, dzięki czemu „artystyczna definicja” twórczyni stała się pełniejsza. Niektórzy z portretowanych skupili się bardziej na sferze emocjonalnej, inni zaś zwracali uwagę na związki cielesne. Dla Agaty Ciesielskiej-Shovkun, jak i dla niektórych bohaterów, najistotniejszą kwestią było tajemnicze uniwersum, które kryje każdy z nas.
„Nie wiem, czy dzięki pracy nad cyklem udało mi się odkryć wewnętrzny świat bohaterów, ale na pewno zastanowiłam się nad własnym” – mówi artystka.
Ważnym aspektem projektu jest samo zagadnienie portretu. Zbadanie jego historii, rozwoju i przemian na przestrzeni wieków, było niezbędne do rozpoczęcia rozważań formalnych. Pomimo iż początkowo temat intymności miał być przede wszystkim pretekstem do stworzenia serii wizerunków, odegrał on jednak ogromną rolę w analizie artystycznej.
„Cykl, zawiera przede wszystkim moją osobistą refleksję na temat intymności, która nie byłaby możliwa bez wcześniejszej analizy teoretycznej, a przede wszystkim przetworzenia informacji uzyskanych od uczestników projektu” – podkreśla Ciesielska-Shovkun.
Całość ekspozycji, dzięki zawartej treści, oryginalnym materiałom oraz zróżnicowanym formatom, tworzy intymny świat bohaterów projektu In-to-me-see, czyli zajrzyj do mnie, do którego zaproszeni są, wszyscy ci, którzy chcieliby zgłębić zagadnienie intymności.
Agata Ciesielska (ur. w 1990 r. w Bydgoszczy). W 2014 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na kierunku grafika, Wydział Sztuk Pięknych, UMK w Toruniu. Uhonorowana Medalem Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny. W 2019 roku uzyskała stopień doktora w dyscyplinie sztuk pięknych i konserwacji sztuki. Zajmuje się grafiką, malarstwem, fotografią, nowymi mediami oraz instalacją. Głównym tematem poruszanym w pracach jest człowiek i jego emocje. W dorobku artystycznym posiada kilkanaście wystawy indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych.
Wystawa potrwa do 20 marca

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl