logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Animocje prezentują: Animore mio. To nie będzie romantyczny wieczór

2020-02-14 19:00
2020-02-14 21:00
Kino Orzeł
Film
Kino Orzeł

14-ty lutego to bardzo ważna data. W tym dniu Alexander Graham Bell zgłosił wynaleziony przez siebie telefon w biurze patentowym (1876), w Krakowie uruchomiono wodociągi miejskie (1901) a w 2011 Cristiano Ronaldo ogłosił zakończenie kariery sportowej. Jest to też coroczne święto zakochanych, a my chcemy dać Wam powód, aby te konkretne Walentynki wyjątkowo zapadły Wam w pamięć.
Animacja, to nikogo nie zaskoczy, ma moce nieograniczone. Potrafi zaskoczyć, rozbawić, wytłumaczyć. Porusza tematy trudne, nie ma dla niej tabu i oswaja nieznane. Dlatego z zestawu „Animore mio” dowiecie się, jak z nudną pracą radzi sobie konduktorka tramwaju. Przekonacie się, co można zrobić, by uporać się z kryzysem życia intymnego po wielu latach związku. Poznacie trudy dojrzewania młodego mężczyzny i co jest na końcu tej wyboistej drogi. Będzie też o niezręcznym trójkącie i o miłości szczęśliwej, lecz zbyt krótkiej… Tak więc, „To nie będzie romantyczny wieczór”. Będzie za to absurdalny, surrealistyczny, abstrakcyjny, momentami smutny i przede wszystkim z przymrużeniem oka.
O FILMACH:
"Love Game Station", reż. Paweł Borowski, Polska 2000, Studio Miniatur Filmowych, 11’05’’
Pełna absurdalnego humoru historia relacji damsko-męskich dojrzewającego chłopca.
"Tramwaj", reż. Michaela Pavlátová, Czechy, Francja 2012, Sacrebleu Productions, Negativ, 7’45’’
Konduktorka tramwajowa wiedzie monotonne, pełne rutyny życie. Codziennie rano do tramwaju wsiadają mężczyźni jadący do pracy: jeden za drugim, wszyscy bardzo podobnie do siebie, cisi, nijacy i apatyczni. Aż nagle, pewnego dnia wstrząsy i wyboje odczuwane w czasie jazdy oraz dźwięk biletów wkładanych kasowników powodują, że konduktorka zaczyna odczuwać podniecenie, a cały tramwaj zamienia się w erotyczne narzędzie. Fantazje seksualne konduktorki zamieniają otaczającą rzeczywistość w surrealistyczno-falliczny wymiar.
"Seks dla opornych", reż. Izabela Plucińska, Niemcy, Kanada, Polska 2015, Clay Traces GbR, National Film Board of Canada, Fundacja Las Sztuki, 12’
Czy można na nowo rozpalić namiętność po 25 latach małżeństwa? Komedia erotyczna Izabeli Plucińskiej stworzona w całości przy użyciu modeliny pochyla się nad wspólnym życiem Alicji i Henryka, zdrętwiałej od rutyny pary po 50-tce.
"Tylko kochankowie umrą", reż. Vladimir Kanic, Kanada, Chorwacja 2015, Factory of Light, 6’39’’
Emily zostaje ranna w wypadku. W drodze do szpitala opowieść o miłości, śmierci, pasji i stracie wyłania się z rozmów otaczających ją osób.
"Niezrozumienie", reż. Terri Matthews, UK 2016, National Film and Television School (NFTS), 9’40’’
Malcolm Fetcher jest neurotycznym nauczycielem w średnim wieku, pogrążonym w nudnym dwudziestoletnim małżeństwie z Beverly. Gdy stawia czoła obezwładniającemu kryzysowi tożsamości, zostaje zmuszony do wyrażenia głęboko skrywanego pragnienia…
"Manivald" , reż. Chintis Lundgren, Kanada, Chorwacja, Estonia 2017, Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, Co-producers: Adriatic Animation, NFB, 13’
Lis Manivald kończy 33 lata. Wyedukowany ponad miarę, bezrobotny i, generalnie rzecz biorąc, pozbawiony natchnienia, żyje ze swoją apodyktyczną, emerytowaną matką. To łatwe, choć niewesołe życie.
"Animore mio. To nie będzie romantyczny wieczór", ok 60’, 18+.
Wersja językowa: polskie napisy

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl