logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

AFRYKAMERA: Miłosierdzie dżungli, reż. Joël Karekezi

2020-02-09 18:00
2020-02-09 20:00
Kino Orzeł
Film
Kino Orzeł

„Miłosierdzie dżungli to film, który chce ukazać nam pełnię człowieczeństwa” – Sarah-Tai Black, „Cinema Scope”.
Nagrody i festiwale: MFF Toronto 2018, FF Milano 2018, MFF Chicago 2018 – Nagroda “Srebrny Hugo”, FF Johannesburg 2018, MFF Rotterdam 2019, FF Göteborg 2019, FF Fespaco 2019, Luxor African Film Festival 2018, FF Nairobi 2019, AFF New York 2019
Czy dżungla może uratować człowieka i czy jeden człowiek może ocalić drugiego? Przekonają się o tym dwaj żołnierze rwandyjskiego wojska, przemierzający ten dziki i nieprzyjazny teren w czasie II wojny domowej w Kongo. I choć różni ich wszystko, w skrajnej sytuacji będą musieli sobie zaufać i polegać na sobie. Film obfituje w sceny przemocy popełnianej nie tylko przez główne strony konfliktu, ale też ugrupowania plemienne czy rebeliantów z innych krajów afrykańskich, których ofiarami była przede wszystkim ludność cywilna. W konflikcie rozpoczętym w 1998 r., zwanym Światową Wojną Afrykańską, zginęło około 5 mln ofiar.
Joël Karekezi – rwandyjski reżyser, producent i scenarzysta, absolwent reżyserii filmowej w międzynarodowej szkole filmowej “Cinécours”. W ramach funduszu przyznawanego przez MFF w Göteborgu otrzymał dotację na stworzenie swojego pierwszego filmu długometrażowego Imbabazi: The Pardon, który zdobył m.in. nagrodę “Nile Grand Prize 2014” na Festiwalu Filmów Afrykańskich Luxor i był wyświetlany na festiwalach na całym świecie. Miłosierdzie dżungli to trzeci film reżysera.
BILET NA POJEDYNCZY SEANS: 10 ZŁ
KARNET NA 6 FILMÓW: 40 ZŁ

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl