logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

AFRYKAMERA: Tranzytem przez Tanzanię, reż. J.V. Velzen

2020-02-07 18:30
2020-02-07 20:30
Kino Orzeł
Film
Kino Orzeł

„Przepiękne, subtelne spojrzenie na współczesne życie w Subsaharyjskiej Afryce Wschodniej” – Nolan Kelly, „The Pavlovic Today”
Nagrody i festiwale: FF Tribeca 2018 – najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym, FF Zurich 2019, MFF Leeds 2018, MFF Freiburg 2019, DOK.fest Munich 2019
Jeroen van Velzen przygląda się pasażerom podróżującym pociągiem jadącym przez Tanzanię. W jednej przestrzeni obserwujemy ludzi reprezentujących cały przekrój społeczeństwa Afryki Wschodniej, uczestniczymy w ich rozmowach i kłótniach, towarzyszymy im w podróży. W dokumencie poznajemy bliżej czterech bohaterów: kaznodzieję, który sprzedaje błogosławieństwa, chcąc zarobić na własną stację radiową i telewizyjną, samotnie podróżującą kobietę z Kenii, która w wieku czternastu lat została wydana za mąż, przez męża trafiła do więzienia, a teraz stara się rozpocząć nowe życie, a także dziadka z wnukiem z plemienia Masajów, którzy zmagają się z niechęcią i stereotypami. Każdy z nich stara się na własny sposób przeżyć swą "podróż".
BILET NA POJEDYNCZY SEANS: 10 ZŁ
KARNET NA 6 FILMÓW: 40 ZŁ

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl