logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

AFRYKAMERA: 8, reż. Harold Hölscher

2020-02-07 20:00
2020-02-07 22:00
Kino Orzeł
Film
Kino Orzeł

“Atmosferyczny i niepokojący, dzięki nastrojowym efektom wizualnym i doskonałemu opracowaniu dźwięku, 8 usatysfakcjonuje fanów horrorów ludowych” – Adam Patterson, „Film Pulse”
Nagrody i festiwale: MFF Chicago 2019, Fantasia Film Festival, Toronto After Dark.
Akcja tego atmosferycznego, folklorystycznego horroru toczy się w 1977 roku. Osierocona dziewczynka przeprowadza się wraz z opiekującą się nią parą do odizolowanego od świata wiejskiego domu. Tam dziecko zaprzyjaźnia się z uczynnym starcem Lazarusem (grany przez Tshamano Sebe, którego rola w filmie jest szczególnie godna zapamiętana), który wkrótce zostaje zatrudniony do pomocy przy posiadłości. Niebawem jednak wychodzi na jaw konflikt między spokojnym wędrowcem a okolicznymi mieszkańcami wioski. Czy osoba o tak łagodnym i przyjaznym usposobieniu może skrywać bardziej mroczne sekrety? Chociaż umiejscowiony w czasach apartheidu, film jednak korzysta z tła historycznego głównie w celu stopniowej i powolnej budowy aury tajemniczości i niedopowiedzeń. W opowieści pełno jest nawiązań do lokalnych legend, w tym odniesień do południowoafrykańskiego motywu wędrowca, który gościł m.in. w klasycznym już filmie Richarda Stanleya “Dust Devil”. Debiut reżyserski uznawany za nowe oblicze południowoafrykańskiego horroru.
Harold Hölscher – absolwent renomowanego kapsztadzkiego City Varsity School of Media and Creative Arts. W 2002 roku jego eksperymentalny krótkometrażowy Sprokie i muzyczny In Progress [Postęp] zdobyły liczne nagrody w kraju i za granicą. Jeszcze większą uwagę zapewnił mu krótki metraż Ibali z 2003, który pokazywany był m.in. na MFF w Locarno. Potem przez lata pracował w branży reklamowej, przy produkcji wideoklipów muzycznych czy seriali telewizyjnych. Film 8 jest jego debiutem reżyserskim.
BILET NA POJEDYNCZY SEANS: 10 ZŁ
KARNET NA 6 FILMÓW: 40 ZŁ

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl