Pinky Loops - koncert

2019-11-10 23:00
Zakład? klubokawiarnia
Zakład? klubokawiarnia

Pinky Loops to dość nietypowy na polskim rynku kobiecy duet smyczkowy.
Gra swoje kompozycje oraz nowe aranżacje znanych standardów muzyki filmowej i rozrywkowej  na elektrycznych instrumentach: skrzypcach i wiolonczeli  z wykorzystaniem loopera do tworzenia pętli muzycznych.  Podczas swoich występów na żywo dziewczyny wgrywają podkłady zapętlając je i dogrywając do nich kolejne partie w czasie rzeczywistym i nakładając kolejne "ścieżki" dźwiękowe na siebie, co daje bardzo efektowne rozwiązania harmoniczne.
Pomimo iż duet Pinky Loops istnieje dopiero od dwóch lat otrzymał już stypendium Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz dwukronie stypendium, a także nagrodę za promowanie kultury muzycznej od Prezydenta Miasta Bydgoszcz.
Duet znalazł się w gronie laureatów wybranych przez Radzimira Dębskiego do "Projektu 30/90".
Zespołem zainsteresowała się bydgoska prasa oraz brytyjski portal Yamaha Musicians.
Utwór "Polifonic" znalazł się w pierwszej dziesiątce listy przebojów audycji "Będzie Głośno" Polskiego Radia Czwórka.
W maju ukazała się debiutancka płyta Pinky Loops "Polifonic".

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl