SUP Racer Bydgoszcz 2019

2019-06-22 16:30
Wyspa Młyńska
Wyspa Młyńska

W weekend 22-23.06 w Bydgoszczy odbędzie się „Ster na Bydgoszcz”, największa impreza wodna w regionie, na której nie może zabraknąć supów! Stąd grupa FlowUP przygotowała szereg supowych atrakcji, m.in. regaty SUP Racer 2019, które odbędą się w sobotę 22. czerwca na Wyspie Młyńskiej. Przewidziano trzy wyścigi dla kobiet i mężczyzn na dystansach:
- Kobiety: 2x 500 m (wyścig techniczny) 1x 200 m (sprint)
- Mężczyźni: 2x 1000 m (wyścig techniczny), 1x 200 m (sprint)
Trasę wyścigu można obejrzeć na zdjęciu załączonym do galerii wydarzenia (w wyścigach techniczych kobiety mają do pokonania jedno okrążenie, mężczyźni dwa okrążenia). UWAGA - ostateczny wygląd trasy będzie przedstawiony podczas zebrania zawodników tuż przed pierwszym startem.
Dla zwycięzców w grupach kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez sklepy Hydrosfera.pl oraz Decathlon.pl, a także wyjątkowe statuetki.
Organizator zawodów:
Grupa FlowUP z pomocą: SUN SUP, SUP Bydgoszcz i Supsurfer.pl
Program regat
12:00 - 12:30 - zapisy zawodników Strefie Aktywnej
12:30 - 12:45 - zebranie zawodników
13:15 - 14:20 - wyścigi techniczne kobiet i mężczyzn
15:15 - 16:15 - sprint kobiet i mężczyzn
16:30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
UWAGA - ewentualne zmiany w planie zawodów zostaną ogłoszone podczas zebrania zawodników
Regulamin:
    •    Do wyścigów dopuszczone są tylko pompowane deski SUP o dowolnej długości/szerokości.
    •    O ostatecznym wyniku decyduje suma punktów uzyskanych w każdym z trzech wyścigów
    •    W regatach mogą brać udział tylko osoby z założoną kamizelką asekuracyjną
    •    Dokładna trasa wyścigów będzie przedstawiona tuż przed regatami.
    •    Start w regatach jak i cały udział w imprezie jest darmowy.
    •    Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemne pozwolenie na start od rodziców.
    •    Osoby będące pod wypływem alkoholu lub innych środków odurzających nie zostaną dopuszczone do zawodów.
    •    Jakiekolwiek niesportowe zachowanie będzie równoznaczne z dyskwalifikacją i wykluczeniem z zawodów.
    •    Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu, a chciałby wziąć udział w zawodach, proszone są o kontakt mailowy redakcja@supsurfer.pl. Będzie możliwość wypożyczenia kompletnego zestawu na regaty

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl