logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoska Przestrzeń Bluesa - Doktor Blues

2019-06-21 18:00
2019-06-21 21:00
Światłownia
Koncert
Światłownia

KONCERT INAUGURACYJNY
WYSTĄPI ZESPÓŁ DOKTOR BLUES
Jacek Herzberg - gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, harmonijka, kazoo, śpiew
Waldek Knade - altówka
Paweł Tomaszewski - ukulele basowe
Jarosław Kożbiał - cajon, instrumenty perkusyjne
BYDGOSKA  PRZESTRZEŃ BLUESA  to cykl wydarzeń przywracających zainteresowanym bydgoszczanom kontakt z żywą muzyką bluesową. PRZESTRZEŃ będzie też miejscem spotkań muzyków - wykonawców tego gatunku w różnych konfiguracjach, otwartych na swobodną wymianę doświadczeń. Tego rodzaju zamierzenia wymagają wyjątkowego miejsca. Kawiarnia artystyczna „Światłownia” jest właśnie takim miejscem: otwartym, łamiącym stereotypy, łączącym, przyjaznym, gdzie znika dystans między artystami i odbiorcami, łatwo buduje się wspólnota miłośników muzyki.
Gospodarzem koncertu inauguracyjnego będzie bydgoska formacja DOKTOR BLUES.
Historia zespołu rozpoczęła się latem 2005 roku, kiedy to kilku bydgoskich muzyków znających się z różnych projektów muzycznych postanowiło połączyć swoje artystyczne szlaki pod wspólną nazwą DOKTOR BLUES.
W muzyce Doktora Bluesa usłyszeć można kilka pokrewnych gatunków: blues, folk, bluegrass, jazz tradycyjny. Nawiązanie - między innymi poprzez akustyczne brzmienie i instrumentarium - do korzeni tych gatunków nie oznacza wcale muzycznego skansenu. Dzięki oryginalnym aranżacjom i współczesnym środkom wyrazu muzyczna propozycja Doktora Bluesa jest  interesująca dla szerokiego grona odbiorców. Używając zróżnicowanych środków wyrazu, grupa udowadnia, jak bardzo plastycznym i wdzięcznym w interpretacji tworzywem jest blues. W wykonaniu Doktora Bluesa jest on nie tylko pieśnią smutku, ale także wesołą i żywą muzyką taneczną. Na dorobek estradowy grupy składają się zarówno występy na bluesowych festiwalach (m.in. Rawa Blues Festival, Suwałki Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Przeworsk Blues Festiwal, Spring Blues Night Ciechanów, Blues&Folk Festival Bydgoszcz, Festiwal Bluesowy w Białej Podlaskiej, Toruń Blues Meeting, Śląska Jesień Bluesowa, Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge), jak również liczne koncerty w klubach w całej Polsce i poza granicami (Niemcy, Litwa). Oryginalność stylistyczna poparta profesjonalizmem i doświadczeniem estradowym muzyków stanowi wizytówkę Doktora Bluesa i jest jednocześnie gwarancją udanych, pozostających na długo w pamięci koncertów.
Projekt finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy w ramach programu stypendialnego.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl