logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoszcz JUG - meetup 29

2019-06-13 18:00
2019-06-13 20:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Pozostałe
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Prowadzącymi będą Krzysztof Dziankowski i Michał Wojtyna.
Prelegenci opowiedzą nam o następujących tematach:
Krzysztof Dziankowski - "Wprowadzenie do Kubernetes"
W świecie micro-serwisów coraz częściej konteneryzujemy aplikacje przy pomocy Dockera. Kubernetes jest otwartą platformą do zarządzania skonteneryzowanymi aplikacjami. Podczas prezentacji przedstawię podstawy Kubernetesa. W trakcie demo wdrożymy gotową aplikację, która będzie się automatycznie skalować.
Bio:
Krzysztof Dziankowski - inżynier oprogramowania pracujący od ponad 10 lat w bydgoskim oddziale firmy Nokia. Od początku związany z Javą. Aktualnie zmierza w kierunku DevSecOps. Prezentuje krytyczny styl myślenia. Uważa, że kod powinien być ładny. Współorganizator Bydgoszcz Java User Group. Miłośnik podcastów IT.
Michał Wojtyna - "Obiekty, gdzie jesteście?"
Zgodnie z Wikipedią: Java (wym. dżawa[4]) – współbieżny, oparty na klasach, obiektowy język programowania ogólnego zastosowania.
A więc Java jest, podobno, językiem obiektowym. Zastanówmy się jednak, na ile wykorzystujemy tę obiektowość w codziennej pracy? Jeśli przypomnielibyśmy sobie podstawowe zasady dobrego programowania obiektowego, doszlibyśmy do wniosku, że tak naprawdę większość kodu napisanego w Javie nie ma nic wspólnego z duchem obiektowości. Frameworki, biblioteki i pewne założenia spowodowały, że nadal króluje wszechobecny CRUD, a klasy to tak naprawdę nic więcej niż ładniej nazwane struktury.
W trakcie mojej prezentacji wrócimy na chwilę do podstaw programowania obiektowego aby uzmysłowić sobie, jak bardzo odbiegliśmy od pierwotnych założeń. Następnie skonfrontujemy zasady programowania obiektowego z rzeczywistością i zastanowimy się, które z nich są nadal aktualne.
Bio:
Programista z pasją tworzenia świetnych produktów, nie tylko od strony technicznej. Konsultant Java, trener, praktyk DDD i entuzjasta TDD.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze. Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.
Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl