logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Rodzaj żeński | Warsztaty

2019-06-13 17:00
2019-06-13 18:00
Teatr Polski
Pozostałe
Teatr Polski

"Rodzaj żeński" to cykl spotkań dla kobiet poświęcony budowaniu nowych narracji emancypacyjnych. Widoczne zmiany w dyskursie feministycznym niewątpliwie prowokują do refleksji nad obecną pozycją kobiety w życiu społecznym, zawodowym, politycznym, czy naukowym. Czy obserwując coraz większą liczbę wpływowych kobiet możemy stwierdzić, że „męski zawód” jest obecnie mitem? Kiedy nadejdzie moment, gdy użycie zwrotu: „pierwsza kobieta, która...” będzie niemożliwe?
Projekt „Rodzaj żeński” składa się na cykl spotkań, w trakcie których to kobiety będą tworzyć przestrzeń dla siebie i swoich osobistych historii. Warsztaty performersko-teatralne pozwolą na tworzenie nowych wizji przyszłości kobiet, zaś wykłady prowadzone przez dr Monikę Opiołę-Cegiełkę dotyczyć będą analizowania mechanizmów, które określały położenie kobiet na przestrzeni wieków. Najbliższy wykład przybliży historię kobiet w popkulturze.
Przed spotkaniem prosimy o przeprowadzenie krótkiego wywiadu z wybraną osobą płci żeńskiej na temat: Jak postrzegasz własne ciało? i spisanie go w dowolnej formie literackiej. Wszelkie pytania można kierować na adres: karolina.sosinska@teatrpolski.pl
Wiek: +16
Wstęp: bezpłatny
Zapisy: do 11 czerwca

______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl