logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wystawa Miasto jak z Bajki 2 i 3 - Bydgoszcz na starej pocztówce

2019-06-09 11:00
2019-06-09 13:00
Bydgoszcz, Stary Rynek 23
Wystawy

Kolejna okazja na zobaczenie w powiększeniu pocztówek z przedwojennej Bydgoszczy. Tym razem motywem przewodnim będzie zieleń na ulicach i placach. Nie bez powodu w okresie międzywojennym, Bydgoszcz słynęła jako najbardziej zielone z dużych miast Polski. Na pocztówkach m.in. ulica Gdańska z drzewami czy Park Kochanowskiego i Plac Kościeleckich z jeszcze małymi sadzonkami. A do tego wozy konne na ulicach, kolorowe markizy i wystawy przedwojennych bydgoskich sklepów.
Wystawa będzie częścią trzeciej Niedzieli Handlowej w Śródmieściu. Tym razem pod znakiem rzemiosła i designu. Jak co miesiąc będą  różne atrakcje tematyczne. Będzie można też zrobić zakupy – wiele sklepów pomiędzy ulicą Długą i Dworcową będzie tego dnia specjalnie otwartych.
Ponieważ w trakcie majowej wystawy lało i było zimno, odpowiadamy na liczne prośby i powtarzamy też drugi zestaw pocztówek z mieszkańcami miasta na tle najpiękniejszych bydgoskich ulic. Oprócz 22 nowych pocztówek będzie można też obejrzeć 22 prezentowane w maju. Ponownie jesteśmy w kamienicy na Starym Rynku, w którym od lat 90. mieścił się sklep z obuwiem sportowym. Na parterze stara wystawa, na pietrze nowa. Zachęcamy też do spojrzenia z piętra na rynek po remoncie.
Wstęp wolny.
Pocztówki pochodzą z kolekcji Anny Perlik-Piątkowskiej i Pawła Piątkowskiego.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl