Pleszyński czyta obrazy AKTY W SZTUCE

2019-06-08 19:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Grzegorz Pleszyński (malarz, muzyk, performer) podkreśla: - Dla mnie najważniejsze jest dotarcie do źródeł poznania poprzez sztukę. Interesuje mnie, w jaki sposób kultura, w której żyjemy jest opresyjna wobec mnie i innych ludzi. Kiedyś kultury były bardziej opresyjne wobec jednostek, dziś, wydawałoby się, trochę mniej. A może to tylko pozory? Poszukuję tych „skorup” narzuconych przez kulturę, albo tego delikatnego „pudru”, jaki jest nakładany na naszą naturę. Próbuję odkryć mechanizm, który tym rządzi. Trzeba wypośrodkować, co z tej opresji jest konieczne, a czego możemy się pozbyć jako zbytecznego balastu, związanego np. z tradycją, a czasami zbyt gwałtownym postępem.
Pleszyński czyta obrazy, część V - AKTY W SZTUCE
Wykład z cyklu: Antydepresyjna Akademia Sztuki
Wstęp Wolny

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl