logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wirtualne spotkania ruchu, dźwięku i obrazu

2019-06-13 14:30
2019-06-13 15:30
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Wirtualne spotkania ruchu, dźwięku i obrazu. Zajęcia dla seniorów stwarzające możliwość wspaniałej interaktywnej zabawy dźwiękiem i obrazem
Zajęcia dla seniorów prowadzone w grupie do 10 osób. Zajęcia mają na celu poprzez korzystanie z elementów wyrazu artystycznego zmotywować do aktywności ruchowej. Projekt pokazuje możliwości płynące z zastosowania nowych technik dla tworzenia na żywo różnorodnych, barwnych obrazów, a także dźwięków co będzie równocześnie okazją do wspaniałej zabawy. Półtoragodzinne zajęcia odbędą się 13 czerwca o godz. 14.30 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.
wstęp wolny
Prosimy o zapisy na email: wirtualnespotkania@yahoo.com lub telefonicznie 660-045-071
Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
W ramach spotkania proponujemy uczestnikom 2 formy:
1. Instalacja, w której interakcja pomiędzy ruchem uczestnika, a projekcją wideo następuje dzięki użyciu techniki “light graffiti”. Jest to autorska technika wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo. Obrazy wideo powstają pod wpływem ruchu. Uczestnicy z przymocowanymi do ciała światełkami LED poruszają się, a program komputerowy śledzi ich ruchy przy pomocy kamery i prezentuje trajektorię poruszającego się ciała w projekcji wideo. Prowadzi to do tworzenia wirtualnych obrazów na żywo.
2. Instalacja interaktywna integrująca ruch uczestnika z dźwiękiem, w której ruch jest filmowany i przekazywany do komputera. Komputer zamienia współrzędne przemieszczającego się ciała w dźwięk. W ten sposób uczestnik używając jedynie ruchu swojego ciała może intuicyjnie i bez teoretycznego przygotowania kształtować swój dźwiękowy performance.
Warsztaty poprowadzą Michał Osowski i Patrycja Lewandowska.
Michał Osowski – twórca interdyscyplinarny działający w Holandii i w Polsce. Studiował w Instytucie Sonologii (muzyka elektroakustyczna) w Królewskim Konserwatorium w Hadze i kompozycję w Konserwatorium Muzycznym w Rotterdamie, jak również techniki interaktywne w IRCAM w Paryżu. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych systemów integrujących ruch fizyczny z dźwiękiem i projekcją wideo.
Patrycja Lewandowska – tancerka, choreografka, instruktorka tańca. Naukę rozpoczynała w Teatrze Tańca Gest w Bydgoszczy, ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji Choreografia i Techniki Tańca. Uczyła się w Studium Tańca Współczesnego MTT  przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe na AWF w Warszawie gdzie doskonaliła swoje umiejętności w jodze i technikach relaksacyjnych.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl