Nowe brzmienie Włodzimierza Wysockiego - Projekt Volodia

2019-06-09 18:00
Opera Nova
Opera Nova

Koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu zespołu Projekt Volodia.
Wydarzenie w ramach XIV Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego.
9 czerwca, g.17., niedziela, Sala Manru Opery Nova. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Światłowni (ul. Św. Trójcy 15) we wtorki, piątki i soboty 14-22.
Dotowano ze środków Miasta Bydgoszczy i Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.
Wokalista zaprosił do projektu muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, ukulele, basem, perkusją , akordeonem i niepowtarzalnym instrumentem butelkowym stworzonym przez samych muzyków – vinofonem.
Nowoczesne aranżacje kultowych utworów legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego odświeżone przez Projekt Volodia nadają nowy wyraz we współczesnym świecie.
Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego pamiętających jego występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych.
W 2011 r. koncert Projeku Volodia transmitowany był w radiowej Trójce ze Studia im A. Osieckiej.
Zespół Projekt Volodia wystąpi w następującym składzie:
Janusz Kasprowicz „Yanis” – wokal, gitara basowa
Bogdan Bińczak „Toronto” – akordeon, vinofon, instr. perkusyjne
Robert Gawron „Barakuda” – gitara flamenco, banjo, ukulele
Marcin Kotlarski „Kafi” – gitara elektryczna
Tomasz Burzyński „Burza” – perkusja

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl